ПоддержатьУкраїнська

"СтопКор" на прес-конференції озвучив подробиці скандального звільнення директорки школи у Марганці

StopCor
StopCor

StopCor

'СтопКор' на прес-конференції озвучив подробиці скандального звільнення директорки школи у Марганці

25 травня в інформаційному прес-центрі «Главком» відбувся брифінг, присвячений незаконному звільненню директора середньої школи у місті Марганець Дніпропетровської області.

Спікерами виступили сама Наталія Куржанова, колишній директор загальноосвітньої школи № 3, начальник відділу соціального захисту населення Марганецької ради – Гульнара Хникіна, на яку місцева влада здійснює постійний тиск через правозахисну діяльність її чоловіка, журналіст та координатор «Стоп корупції» Роман Бочкала, а також народний депутат Ірина Суслова, яка входить у комісію з прав людини. Подробиці повідомила журналістка проекту Вікторія Резніченко.

«Наталія Куржанова працювала директором загальноосвітньої школи 15 років, отримала за цей час безліч нагород, є вчителем вищої категорії. 29 березня 2017 р. марганецький осередок ГО «Стоп Корупції» на базі ЗОШ № 3 провів конкурс малюнків «Корупція очима дітей» серед учнів. Й одразу після цього на директора школи Куржанову почався тиск. На навчальний заклад посипались перевірки, а на його керівника – зауваження й догани.

Формальним приводом для звільнення стало «порушення правил пожежної безпеки» – попри те, що директор неодноразово зверталась до міської влади з питанням модернізації протипожежної системи. В результаті 3 січня 2018 року начальник відділу освіти Марганецької міської ради, яку очолює Олена Жадько – колишній керівник осередку «Партії Регіонів», а нині очільник «Опозиційного блоку» у м. Марганець – видав наказ про звільнення Куржанової Наталії Іванівни з посади директора ЗОШ № 3.

Процес звільнення відбувся із грубим порушенням трудового законодавства – її звільнили під час відпустки. Наталія Іванівна на захист своїх порушених прав подала позов до суду, але відповідач за сприянням судді Марганецького суду Нанічкіної Н.М. навмисно почав затягувати розгляд справи, створюючи штучні приводи для перенесення засідань.

18 травня 2018 р., саме в день народження мера, суд виніс рішення, яким відмовив у задоволенні позову Наталії Куржанової про поновлення її на посаді директора ЗОШ № 3, яке буде оскаржене у суді вищої інстанції.

Під час брифінгу Куржанова донесла до громадськості подробиці своєї справи. Пані Хникіна також висловила свою громадську позицію та незгоду зі свавільною політикою марганецької влади. Свою підтримку висловив Роман Бочкала, який пообіцяв допомагати у цих справах. Депутат Ірина Суслова також висловила своє обурення грубими порушеннями трудового законодавства та пообіцяла всебічну підтримку від себе особисто та свого профільного комітету», – зазначила журналістка «СтопКору».

Другие новости