ПоддержатьУкраїнська

"СтопКор" провів акцію протесту проти будівництва на Печерську у столиці

StopCor
StopCor

StopCor

'СтопКор' провів акцію протесту проти будівництва на Печерську у столиці

Активісти "Стоп корупції" провели роздачу листівок проти скандального будівництва по вулиці Мечникова, 11 у Печерському районі Києва. У такий спосіб стопкорівці підтримали ініціативну групу із жителів Печерська, які намагаються зупинити будівельні роботи. Будівництво може призвести до зсуву пагорбів та руйнування домівок мешканців району.

"Скандал навколо офісно-житлового комплексу на Мечникова триває понад десять років. Жителі району проти будівництва хмарочоса, бо це може спровокувати обвал сусідніх будинків. Під час розробки проекту на Мечникова не провели геологічних досліджень на рахунок того, як вплине будівництво на прилеглі схили. На цьому місці на глибині 5-8 метрів проходить водонасичений пласт. Відтак будівництво на Мечникова порушило природну течію тутешніх ґрунтових вод, що призвело до появи тріщин сусідніх споруд.

Будівельні роботи за адресою вул. Мечникова, 9/11 були припинені ще у липні 2007 року. Утім нині будівництво відновлене.

На звернення місцевих мешканців і активістів "Стоп корупції" в ДАБІ повідомили, що припис на припинення будівництва житлово-офісного центру на Мечникова у силі й документ підлягає виконанню", – розповіли активісти "Стоп корупції".

Нагадаємо, раніше активісти "Стоп корупції" пікетували ГУ Нацполіції у Печерському районі з вимогою припинити незаконне будівництво по вулиці Мечникова, 11 та притягти осіб, які провадять протиправну діяльність, до кримінальної відповідальності.

Додамо, що "СтопКор" знайшов докази причетності нардепа Івахіва до скандального будівництва на Печерську. Парламентар виступає засновником та кінцевим бенефіціаром низки компаній, які пов'язані із проектуванням, будівництвом та запуском в експлуатацію офісно-житлового центру на Мечникова, 11 а.

"Після підтвердження причетності Івахіва до зведення хмаросяга в історичній частині Києва, активісти вийшли на акцію протесту під стіни українського парламенту з вимогою зупинити дії забудовника. Примітно, що у Державній архітектурно-будівельній інспекції нам повідомили, що ще у листопаді минулого року видали припис на припинення робіт, але будівництво 25-поверхового монстра, через який тріщать стіни у будинках по сусідству, на печерських пагорбах триває", – розповів журналіст "СтопКору" Сергій Медяник.

"За даними наших колег із сайту "Обозреватель", які провели низку розслідувань щодо скандального будівництва на Мечникова, серед забудовників є компанії, які прямо чи опосередковано пов'язані з нардепом Івахівим. Так, за інформацією журналістів, засновниками ТОВ "Експлуатаційна компанія "Сервіс" та ТОВ "Вінг Девелопмент", які позиціонують себе як фірми, які взялись за будівництво у 2013 році та нібито намагаються залагодити руйнівні наслідки, які спричинили попередні забудовники, є топ менеджери або юристи фінансової групи "Континіум". Усі вони акціонери "Банку інвестицій та заощаджень", кінцевим бенефіціаром яких є Степан Івахів.

Нагадаємо, скандал навколо офісно-житлового комплексу на Мечникова розгорівся понад десять років тому. Минулого року жителі району виступили проти будівництва хмарочоса через можливість обвалу сусідніх будинків. На знак протесту люди перекривали проїжджу частину.

''СтопКор'' провів акцію протесту проти будівництва на Печерську у столиці
''СтопКор'' провів акцію протесту проти будівництва на Печерську у столиці

Другие новости