ПоддержатьУкраїнська

"СтопКор" розслідує, чи загрожує киянам міський крематорій

StopCor
StopCor

StopCor

'СтопКор' розслідує, чи загрожує киянам  міський крематорій

Ще у 2012 році природоохоронна прокуратура встановила: КП «Київський крематорій» здійснює викиди забруднюючих речовин в повітря. Однак згодом документи були оформлені та інцидент вичерпався. Відтоді крематорій продовжує диміти чи не цілодобово. Протягом роботи над розслідуванням фактів зловживань у столичному крематорії, вся знімальна група «Стоп Корупції» відчула шкідливість викидів на власному досвіді – першіння і задуху від кашлю.

Натомість керівники закладу стверджують, що викиди не є шкідливими, а фільтри не передбачені за інженерним рішенням. «Шкідливих речовин не викидається в зв'язку з тим, що у нас температура горіння близько 1000 градусів. При такій температурі згоряє все можливе і неможливе, всі частинки, які могли б бути шкідливими», – переконує інженер з охорони навколишнього  середовища Андрій Ященко. 

''СтопКор'' розслідує, чи загрожує киянам  міський крематорій

Втім, правдивість цих слів перевірятиме санепідемстанція. Журналісти «СтопКору» також звернулись за коментарями до директора департаменту житлово-комунальної інфраструктури Дмитра Науменка, який пообіцяв розібратися в ситуації.

Зауважимо, Київський крематорій розміщено майже у центрі столиці. Поруч знаходяться сотні будинків та величезний торговельний центр, тож сотні жителів міста так само можуть задихатися від кашлю і не розуміти причини. Та спеціалісти вже роблять експертизу, підсумки якої будуть оприлюднені у найближчих випусках «Стоп Корупції».

Більше подробиць розслідування – у сюжеті. 

https://youtu.be/B-wYRjKVvtA

Другие новости