ПоддержатьУкраїнська

У ДПСУ готові пропускати громадян РФ на територію України лише за біометричними паспортами

StopCor
StopCor

StopCor

У ДПСУ готові пропускати громадян РФ на територію України лише за біометричними паспортами

Прикордонна служба практично готова до того, щоб громадян РФ на територію України пропускати лише за біометричними паспортами. Їй не вистачає лише спеціалізованого обладнання, проте скоро ДПСУ надасть розрахунки для його закупівлі.

Про це заявив секретар РНБО Олександр Турчинов, новину повідомляє "Преса України".

"Необхідно ще технічне обладнання, щоб не створювати черг на кордоні, тому що не вистачає технічних засобів, щоб на 100% забезпечити це завдання. Але прикордонники над цим працюють, і вони нададуть буквально наступного тижня свої розрахунки й вони формально вже готові приступати до цієї процедури", – сказав О.Турчинов в суботу в Харківській області.

Він наголосив, що розглядає введення в'їзду за біометричними паспортами як тимчасовий захід, до введення візового режиму з Росією.

"Щоб забезпечити пропуск за біометричними паспортами, доки уряд визначається з введенням візового режиму, під час перетину кордону будь-яким росіянином брати у нього ідентифікаційні ознаки (або відбитки пальців, або сітківку ока), така робота триває. Я сподіваюся, що уряд фінансово підтримає цю роботу, яка дасть результат, ми вважаємо протягом місяця, якщо буде необхідне фінансування. А воно повинно бути, тому що це – безпека країни. Все, минули часи, коли вони могли тут гуляти. Будуть заходити за процедурою європейської країни, яку ми будемо визначати", – сказав О.Турчинов.

Він дав зрозуміти, що його не бентежить відсутність у багатьох громадян РФ біометричних паспортів.

"Те, що у багатьох росіян немає біометричних паспортів, – їхні питання. Нехай собі їх замовляють. Ми повинні надійно захищати кордон і чітко ідентифікувати тих, хто цей кордон перетинає, передусім з країни-агресора", – сказав О.Турчинов.

Нагадаємо, у Міністерстві юстиції запевняють, що Україна юридично вже підготувалася до введення візового режиму з Російською Федерацією. Таку заяву зробив глава відомства Павло Петренко.

Другие новости