ПоддержатьУкраїнська

У мороз відрізали електрику: в Лебедині на Сумщині заявляють про «комунальний тиск» на активістів

Наталья Полынкова
Наталья Полынкова

Региональный редактор

У мороз відрізали електрику: в Лебедині на Сумщині заявляють про «комунальний тиск» на активістів

Зайшли на приватне подвір’я та у відсутність власника відрізали електропостачання. Чиновники РЕС  Лебедина на Сумщині залишили родину з 6-річною дитиною без обігріву у лютий мороз. Буцімто за відмову впустити контролерів. Місцеві кажуть: це помста за активну громадську позицію та боротьбу з корупцією.

 У Лебедині відрізають електропостачання в лютий мороз Фото: СтопКор

Комунальний скандал у Лебедині на Сумщині. Представники РЕС відрізали електрику родині активіста. Комунальники аргументували самовільне проникнення на подвір’я та від’єднання будинку від електропостачання «відмовою власника впустити контролерів».

Про це розповіли у Лебединському відокремленому підрозділі ВГО «Стоп корупції».

«Мене вдома не було. Зателефонували з дому та повідомили, що представники РЕС відрізають електропостачання. Відчинила їм моя колишня дружина, яка мешкає у другій половині будинку, утім не є власницею житла. На вулиці – мороз, мінус 12, наступного дня вже мінус 20! У мене шестирічна дитина. Їй замерзати? Без попередження, без нічого. Відключають буцімто за те, що у розпал ковіду я не пустив контролерів до себе в хату! Але ж усі показання лічильника я повідомляв телефоном», — розповідає представник «Стоп корупції» в Лебедині Сергій Усенко.

Як з’ясувалося, відрізати світло активісту приїхав власною персоною заступник начальника дільниці з розподілу електричної енергії Лебединської дільниці філії Сумської РЕМ АТ "Сумиобленерго" Анатолій Парієнко.

 Анатолій Парієнко Фото: СтопКор

«Сьогодні про борги не йдеться. Просто недопуск до лічильника… По боргах питання немає… Ми не під'єднаємо, поки не виконаєте наші умови», — заявив Парієнко.

Отже, активісту пояснили: його родину позбавляють електрики не за борги, а за недопуск до лічильника. Та насправді це – тиск через антикорупційні розслідування, кажуть місцеві активісти.

«В обленерго працює інженером один із міських депутатів, Юрій Вердибоженко. Ми з’ясували, що він із колегами нагріб собі землі гектарами. Щодо заступника начальника РЕС Лебединської дільниці Парієнка також є інформація про корупцію. Потім, у нас в Лебедині протистояння між депутатами і головою ОТГ, тут я теж не мовчу, публічно висловлюю свою позицію. Ось вони і вирішили так мені помститися», — пояснює Сергій Усенко.

На його прохання пред’явити документи, Парієнко показав «корочку», строк дії якої продовжено від руки, без печатки. Такий документ у активістів викликав сумніви.

 Легітимність посвідчення представника РЕС викликала питання у активістів

Усенко викликав поліцію і заявив про проникнення на приватну територію.

Свої дії Парієнко пояснив так: «Я дію згідно з посадовими інструкціями».

«У нас панує верховенство права, українського народу, держави Україна. І жодні посадові інструкції не можуть порушувати верховенства права», — прокоментувала цю ситуацію юристка Людмила Олійник.

Юристи зафіксували перелік порушень закону та процесуальних норм у діях комунальників. А слідчо-оперативна група записала пояснення усіх сторін конфлікту. Утім, на звернення активістів правоохоронці не підтвердили внесення відомостей про інцидент до ЄРДР.

Активіст записав спілкування з непроханими гостями на відео.

«СтопКор» зв’язався з паном Парієнком і попросив прокоментувати такі дії комунальників. Той заперечив тиск через громадську діяльність. І пояснив, що доступ на подвір’я Усенка непроханим гостям надала ексдружина активіста, яка за документами є користувачкою електропостачання другої половини будинку. За його словами, Усенко досить тривалий час – з весни 2020 року – не надає доступ контролерам до лічильника для зняття показників. За словами заступника начальника РЕС, саме це є підставою для того, щоб обрізати світло.

«За інструкціями ми маємо право припинити електроживлення, якщо немає допуску контролерів до приладів контролю споживання електроенергії. Навіть у карантин – закон не має обумовлення... 16 грудня ми прийшли до Усенка, я особисто був. Він знову не пустив, у грубій формі сказав забиратись. Склали акт недопуску. Направили попередження рекомендованим листом про те, що 11 січня буде припинено електроживлення», — розповідає представник РЕС Лебединської дільниці філії Сумської РЕМ АТ «Сумиобленерго» Анатолій Парієнко.

 Непрохані гості на подвір'ї активіста Усенка в Лебедині Фото: СтопКор

Утім, активіст Сергій Усенко зазначив: ніякого попередження він не отримував. А показники лічильника регулярно повідомляв телефоном,  і за рахунками сплачував. І готовий це довести квитанціями про сплату.

На питання «СтопКору», чи готовий представник РЕС  зустрітися з активістом у суді, Парієнко зазначив: «А куди ж я дінуся? Як законослухняний громадянин, звичайно, прийду до суду, якщо до цього дійде».

Активісти кажуть: комунальний тиск – звичне явище у Лебедині. Через борг у 500 грн без електрики можуть залишити навіть інвалідів, багатодітні та малозабезпечені родини. А для підключення вимагають «легалізований хабар» у 2500 грн!

Лебединські активісти повідомили про громадський контроль цієї справи. Також місцевий осередок «Стоп корупції» продовжує проводити розслідування щодо корупції в лавах місцевих депутатів.

Нагадаємо:

  • Як повідомляв «СтопКор», 29 вересня місцеві депутати заявили про усунення від влади міського голови. Місцеві жителі назвали це заколотом і захопленням влади. Громада вийшла на підтримку керівника міста.

Другие новости