ПоддержатьУкраїнська

Вчені заявили, що по Європі стрімко поширюється новий вид коронавірусу

StopCor
StopCor

StopCor

Вчені заявили, що по Європі стрімко поширюється новий вид коронавірусу

Вчені зі Швейцарії та Іспанії повідомляють, що по Європі стрімко поширюється новий вид коронавірусу. Йому дали назву 20A.EU1.

 Фото: Reuters

Про це пише РБК-Україна з посиланням на FT.

Вперше його знайшли у сільськогосподарських робітників.

Як з'ясували вчені, друга хвиля пандемії в Європі може бути пов'язана з мутацією коронавірусу серед іспанських сільськогосподарських робітників. З літа 2020 року він поширився по більшій частині Західної Європи і на сьогодні на нього припадає значна частка нових випадків зараження COVID-19.

Мутований коронавірус отримав назву 20A.EU1, а ключову роль в його розповсюдженні зіграли люди, які поверталися з відпусток в Іспанії. На думку генетика Базельського університету і автора статті Емми Ходкрофт, швидке поширення 20A.EU1 показує, що карантинні заходи були недостатніми для стримування пандемії.

Вона також зазначила, що вірус 20A.EU1 не схожий ані на жодну відому версію вірусу Sars-Cov-2. Крім того, в статті йдеться про те, що до нього була відома мутація, яка привела до появи штаму коронавірусу D614G. Вчені впевнені, що він зробив вірус більш заразним.

Вчена Таня Штадлер з Вищої технічної школи Цюріха зазначила, що отримані за останній час зразки вірусу з усієї Європи базуються саме на цьому варіанті коронавірусу. Ще один співавтор дослідження Іньякі Комас передбачає, що новий штам міг швидко розповсюдитися завдяки першому спалаху.

Як повідомляв “СтопКор” раніше, у Кабміні дозволили використовувати гроші із COVID-фонду на зйомки серіалів.

Другие новости