Захопили землю комунальної власності та займалися незаконним видобутком піску. Власники ЖК «Коник» суміщали будівництво із нелегальним бізнесом. Вони розробляли надра на березі річки Коник, використовували пісок на будівництві, а ще продавали його. Порушення зафіксували громадські активісти, а комунальні служби Києва виписали припис на усунення порушень.
«Охорона та представники ЖК намагалися перешкоджати тому, щоб ми пройшли на територію. Ми були разом із представниками КП «Плесо» та муніципальної варти. Пройшли за паркан, щоб проінспектувати та зафіксувати порушення. Викликали поліцію, а далі активісти «Стоп корупції» звернулись із заявою до правоохоронців.
Серед порушень ― неприбраний з минулого разу земснаряд. З цього приводу комунальники тиждень тому виписали припис.
Там перебуває три земснаряди, два з них ― у воді, інший розташований на березі річки. Окрім того, серед порушень комунальники зафіксували незаконно споруджений земляний насип, який у майбутньому має слугувати для нахабних багатіїв під'їздом до їхніх помешкань.
Тиждень тому представники КП «Плесо» склали акт-вимогу, щоб забудовник негайно прибрав цей насип», — передає з місця подій журналістка «СтопКору» Наталія Дігтяр.
Після того, як виписали припис, порушник має усунути порушення.
Якщо рекомендації або зобов'язання не виконують, то справу передають до правоохоронних органів.
«Це абсолютно незаконне захоплення природних об'єктів та міської землі.
Ми бачимо незаконно намитий пісок. Ми бачимо свіжі шари ґрунту ― це все було плесо річки. Це все були розливи Дніпра. Це ― державний заказник, це ― територія міста Києва. Вона не орендована, не передана комусь у власність чи користування. Цією територією має право користуватися кожен житель Києва», — зазначив координатор ГО «Стоп корупції» Роман Бочкала.
Зазначимо, що раніше співробітники КП «Благоустрій» звернулися до голови правління КМ «Коник» у Голосіївському районі Києва із вимогою добровільно прибрати незаконний паркан, який перекриває доступ до води.
Огорожу забудовник встановив на землі комунальної власності, щоб розширити площу будівництва. І це підтвердили будівельники, які виконують підготовчі роботи. Паркан перекриває вільний доступ до берега.