ПоддержатьУкраїнська

Активісти викрили механізм розкрадання бюджетних коштів на прифронтовій Дніпропетровщині

StopCor
StopCor

StopCor

Активісти викрили механізм розкрадання бюджетних коштів на прифронтовій Дніпропетровщині

До марганецького осередку "Стоп корупції" надійшло чергове посилання на статтю з приводу корупційних діянь посадових осіб Дніпропетровської облдержадміністрації в сфері ЖКГ, в якій фігурує обласний депутат Андрій Коломоєць, з проханням розмістити та перевірити дані факти.

В ході розслідувань виявилося багато фактів про участь деяких фірм, які виконують роботи за бюджетні кошти на території Марганця, в участі по створенню конверт центрів по відмиванню коштів та багато цікавих фактів по фірмах-субпідрядниках. Ми вже вказували на можливі тіньові та корупційні схеми з боку Дніпропетровської ОДА, але правоохоронці чомусь досі замовчують про цю діяльність. Тому ми продовжуємо публікації та будемо інформувати про хід розслідувань. Адже цього року з боку держави надано нечувану суму на виконання різних робіт у сфері ЖКГ – близько 20 мільярдів гривень.

Важко уявити, що можливо зробити за ці кошти, якщо їх не красти, якісно виконувати роботи та сплачувати податки за працевлаштованих працівників, а не перераховувати фірмам прокладкам та субпідрядникам, власники яких є наближеними особами до Коломойця.

Ми розуміємо, що сам він не в змозі це "провертати", бо є не головною фігурою в цьому корупційному ланцюгу. З постійних виступів на телебаченні та в газетах всіма цими "успіхами" хвалиться міський голова Жадько О.А., яка постійно зазначає, що це все вона разом з Коломойцем та губернатором. Тому всі ці матеріали ми будемо передавати до керівництва правоохоронних та контролюючих органів держави.

Марганецкий очевидец

Політика децентралізації дала несподіваний ефект: тепер бюджетні гроші цинічно крадуть на місцевому рівні.

Останні два роки Україною пліч-о-пліч крокують децентралізація та відкритість публічних фінансів.

Якщо коротко – бюджетні потоки від столиці передаються до регіональних центрів.

Крім того, у громадян з'являються нові інструменти стеження за рухом бюджетних коштів онлайн.

Це означає, що невдовзі вся країна дізнається про чорні методи регіональних кланів, які розкрадають країну.

Всеукраїнський рух проти політичної корупції "Під контролем" провів моніторинг кримінальних справ за 2015-2016 роки, порушених за інформацією з нового порталу використання бюджетних коштів E-Data. Що ми побачили?

Дніпропетровськ: фірма-привид освоює бюджет

Найбільше кричущих фактів про розкрадання бюджетних коштів "Під контролем" зафіксував на прифронтовій Дніпропетровщині.

Фактично в області при мовчазній згоді чиновників вищого рангу діє злочинне угруповання, яке протягом 2015-2016 років примудрилося освоїти мільйони гривень численних сільрад та районів – оплоту децентралізації.

Місцеві правоохоронці розслідують кілька епізодів щодо Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва Дніпропетровської облдержадміністрації, який очолює Андрій Коломоєць. Останній поєднує посаду з мандатом депутата обласної ради від Блоку Петра Порошенка.

До слова, сьогодні Дніпропетровською областю керує Валентин Резніченко – давній партнер глави Адміністрації президента Бориса Ложкіна. Протягом грудня 2015 року цей департамент перерахував понад 800 тис грн столичному підприємству "Асгард" за виконання різних проектних робіт.

Тоді директором та власником фірми, який вніс до статуту 200 грн, був якийсь Сергій Сєргєєв, який жив у Кривому Розі. Згодом Сєргєєв визнав у місцевій поліції, що він "не є будь-якою посадовою особою, директором чи засновником у жодному підприємстві й ніколи не підписував будь-яких угод чи актів виконаних робіт".

Таким чином, чиновники ОДА укладали угоди невідомо з ким. Поліція підозрює "Асгард" у фіктивності. Сам Коломоєць утримався від подробиць співпраці з фірмою-привидом, підкресливши, що документи щодо "Асгарду" вилучила поліція.

Марганецкий очевидец

Втім, це не заважає київській фірмі продовжувати заробляти бюджетні гроші. За інформацією E-Data, з жовтня 2015 року до червня 2016 року від бюджетних установ на рахунок "Асгарду" "капнуло" понад 2,8 млн грн. Переважно гроші надходили з рахунків численних сільрад Дніпропетровщини за технічні нагляди.

Важко повірити, але ПП "Асгард", яке в лютому після порушених кримінальних справ змінило директора, вже у травні виграло тендер та уклало угоду на 1,8 млн грн з Дніпропетровським обласним управлінням водних ресурсів на встановлення водоохоронних зон та прибережних захисних смуг на річках області.

Від будь-яких коментарів чиновники управління відмовилися.

Також "Асгард" співпрацює із Зеленодольською міською радою Дніпропетровської області. Маленьке містечко в кінці 2015 року "скинуло" підозрілій фірмі за технічний нагляд над реконструкцією очисних споруд 200 тис грн.

Як пояснив міський голова від "Опоблоку" Андрій Савченко, "Асгард" надало вичерпний перелік документів для отримання бюджетних коштів.

Дніпропетровськ: невидимі дороги, холодні лікарні

У 2015 році департамент ЖКГ Дніпропетровської області перерахував 9,28 млн грн запорізькому ТОВ "Єживан" за поточний ремонт доріг в шести районах. Проте, як встановила поліція, фірма "Єживан" одразу направила отриманні гроші фіктивним фірмам — ТОВ "Крафт компані", ТОВ "Бренді-вуд" та ТОВ "Ференс".

Останні перераховували ці гроші ТОВ "Київ-опт-торг" та ТОВ "Ультра-груп". До слова, ремонтні роботи на дорогах ТОВ "Єживан" не виконало.

На сайті Апостолівського району можна знайти бравурні рапорти місцевих чиновників про те, що міські та сільські ради району уклали угоди з ТОВ "Єживан" про виготовлення проектно-кошторисної документації на ремонт доріг.

Щоб оцінити красу гри, варто зазначити, що фірми "Бренді-вуд" та "Київ-опт-торг" знаходяться на стадії ліквідації, а фірми "Крафт компані" та "Київ-опт-торг" мають одного керівника – Андрія Садовського, у якого вже були проблеми із законом.

У 2012 році його судили за створення фіктивних фірм. Тоді Садовського оштрафували на 8,5 тис грн. Відповідно до його пояснень, у 2010 році на оплачуваному мітингу в Києві незнайомець запропонував надати копії паспорта та ідентифікаційного коду для реєстрації підприємств в обмін на 100 грн.

Втім, не тільки на дорогах крадуть гроші. Ласими шматками для недобросовісних чиновників стають соціальні об’єкти та селища, за які нема кому заступитися.

Протягом 2015 року департамент ЖКГ Дніпропетровської області сплатив ТОВ "Євротерм технолоджи" понад 1,7 млн грн за реконструкцію котелень Царичанської районної лікарні та Межівської школи №1. Слідство встановило, що роботи не були виконані, а кошти згодом були перераховані ТОВ "Титан плюс".

За подібним сценарієм 2015 року від департаменту ЖКГ фірма "Омега СК" отримала майже 8 млн грн на реконструкцію системи водопостачання селища Романкове та одного району в Дніпродзержинську. У цьому випадку слідчі виявили, що роботи на вказаних об'єктах були виконані лише частково.

Загалом фірми "Титан плюс", "Євротерм технолоджи" та "Омега СК" з вересня 2015 року зуміли назбирати з бюджетних установ України понад 83 млн грн. Після того, як порушення були зафіксовані, використання цих грошей під питанням. Уряд повинен негайно перевірити виконання робіт.

У цій статті згадані лише кілька областей України, де в зоні корупційного ризику перебуває близько 100 млн грн. Однак є підстави підозрювати, що наведені практики "освоєння" чиновниками бюджетів громад присутні й в інших регіонах.

Для прем'єра, який декларує прихильність до децентралізації, повинно стати справою честі притягнення політиків до відповідальності. Адже хтось таки підписав акти з неіснуючими компаніями, а хтось з керівництва заплющив на це очі.

Гліб Канєвський, рух "Під контролем"

Другие новости