ПоддержатьУкраїнська

Активісти з'ясували, як Янукович отримав землю у Межигір'ї

StopCor
StopCor

StopCor

Активісти з'ясували, як Янукович отримав землю у Межигір'ї

Проект відведення земельних ділянок для скандальної резиденції екс-президента Віктора Януковича в урочищі Межигір'я розробляли в ДП "Київський інститут землеустрою" за часів керівництва Йосипа Дороша. Про це йдеться у зверненні юристів "Стоп корупції" до прокурора Київської області Євгена Бондаренка.

"Відповідно до проекту 130 гектарів землі у Межигір'ї розділили між трьома приватними суб'єктами: ТОВ "Танталіт" (127,5 гектарів), БФ "Відродження України" (7,6 гектари) та самим Віктором Януковичем (1,77 гектари)", - ідеться у документі.

За даними юристів, проект за вказівкою директора інституту Дороша навмисно розробляли з грубими порушеннями земельного законодавства, у документі вказали неправдиві дані щодо призначення землі та у декілька разів занизили оцінку ділянки.

"В порушення лісового та водного законодавства у проект землевідведення включили землі лісового фонду з реліктовим лісом, який належав Держлісагентству та землі водного фонду - берег Дніпра. Рішення з цими держагентствами не погоджували. Проект землевідведення та передання земель в оренду ТОВ "Танталіт" та фонду "Відродження України" провернули без проведення обов'язкової експертизи землевпорядної документації Держегеокадастром. За вказівкою Дороша реальну вартість ділянки занизили уп'ятеро. За цільовим призначенням її визначили як рекреаційну землю, яка має найнижчу нормативну оцінку", - зазначають юристи у листі до прокуратури Київщини.

За законом, рекреаційні землі можна використовувати для громадського відпочинку та заходів із рекреації, на них не можна провадити будівництва житлових та господарських споруд, зазначають юристи.

"На ділі на території вирубали сотні дерев, порушили ландшафт та звели численні капітальні споруди, які за документами підмінили іншими поняттями. Наприклад, Хонку офіційно назвали "Культурно-оздоровчим центром", яхт-клуб, гольф-клуб та кінний клуб об'єднали під назвою - "Центр відпочинку та здоров'я".

У результаті оборудки вартість оренди особливо цінних земель склала близько 81 тисячі гривень на рік, що вдесятеро менше від реальної ціни. Наприклад, ТОВ "Танталіт" мав сплачувати 12 % від нормативної оцінки землі. За рік за 105 гектарів набігало 856 тисяч гривень. Фактично, за старим обмінними курсом, оренда сотки землі обходилася у 81 гривню, тобто у 10 доларів на рік. Для порівняння сотка землі в Нових Петрівцях коштує 5 тисяч доларів", - зазначають юристи "Стоп корупції".

Отже, за розрахунками правників у результаті земельної афери держава недоотримала десятки мільйонів гривень за оренду та податок на землю.

Юристи "Стоп корупції" певні, що Йосип Дорош, як фахівець своєї справи, знав, на які порушення йде і свідомо підписав документи. У діях керівника інституту юристи вбачають зловживання службовим становищем та службове підроблення.

Окрім того, за свідченнями голови Держгеокадастру Максима Мартинюка, Дорош підробив свій контракт на роботу у ДП і вписав собі завищену суму заробітної плати. І за три роки на посаді керівник отримав "зайвих" 230 тисяч гривень. А після звільнення Дорош самовільно залишався на робочому місці, привласнив печатку та установчі документи державного підприємства. Продовжував підписувати договори, видавати накази, візувати службові документи і не пускав на роботу новопризначеного директора. У таких діях Йосипа Дороша юристи "Стоп корупції" вбачають "самовільне присвоєння владних повноважень або звання службової особи", "викрадення, привласнення, вимагання документів, штампів, печаток, заволодіння ними шляхом шахрайства чи зловживання службовим становищем або їхнє пошкодження".

Юристи проекту просять прокуратуру Київської області провести перевірку та розслідувати всі факти, а винних притягти до кримінальної відповідальності.

http://youtu.be/YJkhzp3LkUM

Активісти з'ясували, як Янукович отримав землю у Межигір'ї
Активісти з'ясували, як Янукович отримав землю у Межигір'ї
Активісти з'ясували, як Янукович отримав землю у Межигір'ї
Активісти з'ясували, як Янукович отримав землю у Межигір'ї

Другие новости