ПоддержатьУкраїнська

Активістів "Стоп корупції" силою утримували в неволі через акцію протесту

StopCor
StopCor

StopCor

Активістів 'Стоп корупції' силою утримували в неволі через акцію протесту

Представників хмельницького осередку "Стоп корупції" затримали та протиправно утримували в неволі. Голова місцевого представництва проекту припускає, що до таких дій невідомі вдались, щоб завадити акції протесту громадських активістів проти призначення очільником Держпродспоживслужби міста Грушка.

Подробиці інциденту Артур Сторожук оприлюднив у соцмережі.

"Скоєно напад на журналістів та правозахисників Хмельницького обласного осередку ГО "Стоп корупції ". Сьогодні приблизно об 11.50, в перерві між акціями в Держпродспоживслужбі, правозахисники та журналісти "Стопкор" заїхали до знайомого на каву. Нам повідомили, що в цьому будинку, але поверхом вище, проводяться слідчі дії. Оскільки ми до цього не мали жодного відношення, ми пройшли до житлового приміщення та сіли пити каву. Через деякий час з'явився невідомий та почав вимагати в нас документи, причому в розмові чоловік продемонстрував дивну обізнаність, назвавши мене на ім'я та по батькові та назвавши назву нашої ГО.

Активістів ''Стоп корупції'' силою утримували в неволі через акцію протесту

Натомість особа спочатку відмовлялась представитись, потім назвалась співробітником поліції, ще пізніше – співробітником СБУ, але жодним чином не представилась та не показала службове посвідчення. Далі ця особа зачинила нас в приватному помешканні, де ми перебували та силою утримувала нас близько 40 хвилин. При цьому чоловік і надалі відмовлявся представитись або викликати поліцію. За цим з двору спостерігали люди, які поверхом вище проводили слідчі дії, один навіть на моє прохання показав посвідчення працівника СБУ, слідчого відділу, але в ситуацію не втручались. На мою думку, скоєно це було умисно, з метою зірвати другу частину акції щодо пана Грушка.

Врешті-решт нам вдалося звільнитись, але при цьому невідомий пошкодив два мобільні телефони, на яких зафіксовано відео, та годинник нашого правозахисника", – розповів деталі нападу голова хмельницького осередку "Стоп корупції" Артур Сторожук.

Активісти проекту написали заяви на ім'я начальника Управління СБУ у Хмельницькій області за фактом перешкоджання журналістській діяльності, громадській діяльності, щодо незаконного позбавлення волі, пошкодження майна, погроз переслідування та фізичної розправи. Стопкорівці вимагають встановлення особи та підтвердження або спростувати її зв'язків із СБУ, поліцією або іншими правоохоронними структурами.

"Прошу громадськість міста та області допомогти встановити особу зловмисника. Окрім того, під будівлею був припаркований Фольксваген Пассат-В6 чорного кольору з київським реєстраційним номером, який, можливо, має відношення до даної особи, тому звертаюсь до жителів столиці з проханням упізнати людину на фото", – додав Артур Сторожук.

Нагадаємо, раніше активісти "Стоп корупції" спільно з представниками низки громадських організацій Хмельницького проводили чергування під кабінетом новопризначеного голови Держпродспоживслужби міста Грушка. Спільнота гостро засуджує таке кадрове рішення і з моменту відбору кандидата на цю посаду критикувала кандидатуру Грушка.

Другие новости