ПоддержатьУкраїнська

"Безробітна" насудила: як одіозна столична суддя влаштувала ДТП та звинуватила в аварії потерпілого автовласника

StopCor
StopCor

StopCor

'Безробітна' насудила: як одіозна столична суддя влаштувала ДТП та звинуватила в аварії потерпілого автовласника

"Безробітна" суддя влаштувала ДТП на коштовному "Лексусі", пошкодила авто випадковому автовласнику, а потім його самого звинуватила в аварії. Такий "сюрреалізм" міг би бути фабулою якогось арт-хаузу із несподіваною розв'язкою наприкінці. Але тільки не в Києві у 2016 році.

Осінь 2016-го. 14 листопада. Незначне ДТП у столиці – таких щодня сотні. Пошкодження: на Lexus RX350 – подряпини та вм'ятини на двох правих дверцятах ; на JEEP COMPASS 2.4 – задній бампер, крило і фара.

Але ця ДТП мала одну цікаву деталь: за кермом Lexus RX350 була суддя Київського апеляційного господарського суду Оксана Тищенко. "Ну суддя – то й що" - запитаєте ви. І правильно запитаєте, адже перед законом мають бути усі рівні. Але як суддя себе поводила після ДТП – от тут починається найцікавіше.

Почнемо із протоколів з поясненнями. Стандартна процедура, коли на місце ДТП приїжджає поліція.

 Схема ДТП, складена поліцією

Ось як пояснив ДТП водій Jeep Compass Юрій (текст дослівний, орфографія збережена):

"14 листопада 2016 о 08 год 50 хв я, (прізвище за проханням самого Юрія ми не публікуємо) Ю.Я., керуючи автомобілем JEEP COMPASS, держ номер АА0700СА, рухався по вул. Вернадського у бік вул. Академіка Єфремова. Потім я проїхав перехрестя просп. Палладіна та вул. Вернадського. Я рухався у другій середній полосі (смузі). Перед моєю машиною їхала машина, яка загальмувала. Відповідно я також трохи загальмував. Перед гальмуванням моя швидкість була близько 3…7 км/год.

Далі я відчув удар по моїй машині. Це відбулося близько 10 (десяти) метрів за перехрестям.

Я вийшов із машини та побачив, що ліва сторона моєї машини пошкоджена:

1) розбитий задній лівий фонар;

2) пошкоджений бампер з лівої сторони;

3) пошкоджена задня ліва арка (заднє ліве крило).

Далі за моєї машиною попереду у крайній лівій полосі (смузі) зупинився автомобіль марки LEXUS RX350 білого кольору держ. Номер ВІ9979ВІ

У цієї машини було пошкоджено

- задня права дверка (двері);

- передня права дверка (двері).

З цієї машини вийшла пані, яка запропонувала розрахуватись за те, що пошкодила мій автомобіль.

Я відповів, що не знаю вартості ремонту, бо не є спеціалістом по автомобілях.

Далі, водій LEXUS сів в машину, трохи проїхав. Та зупинився за зупинкою близько 20м за моєю машиною.

 Фото JEEP після ДТП

Далі я та водій LEXUS викликали поліцію.

Коли приїхала поліція, пані водій LEXUS сказала, що у неї в автомобілі встановлено відео реєстратор, далі пані водій LEXUS обіцяла надати відеозапис із свого відео реєстратора 14 листопада 2016 (прізвище за проханням самого Юрія ми не публікуємо) Ю.Я."

 Фото JEEP після ДТП 2

А це вже пояснення Оксани Тищенко, яка була за кермом Lexus RX350 (текст дослівний, орфографія збережена):

"14 листопада 2016 о 07:50 я, Тищенко О.В. керувала автомобілем Lexus RX350 ВІ9979ВІ і двигалась по проспекту Палладина м. Київ в сторону вулиці Уборевича, двигаясь по лівій полосі, соблюдая правила дорожнього руху, почула удар по боковому крилу автомобіля. Зупинившись, я обнаружила пошкодження мого автомобіля, а саме: бокове крило, двери та бампер було пошкоджено автомобілем Jeep compass 2,4 АА0700СА. Після зупинки авто водій Jeep compass 2,4 почав вимагати з мене 42 тисячи грн та не викликати поліцію. Після цього я викликала поліцію.

Після удару мого автомобіля я від'їхала до обочіни, щоби не перешкоджати дорожньому руху. Я, керувавши автомобілем, повністю соблюдала правила дорожнього руху. При цьому водій Jeep Compass порушил правила дорожнього руху, перестраюючись в лівий ряд, не подивився уважно в зв'язку з чим заподіяв шкоду мойому (закреслено) автомобіля lexus, на якому я їхала.

14.11.2016 Тищенко О.В."

 Фото Lexus після ДТП

Згідно з поясненнями водіїв, поліцією було складено протоколи про порушення Правил дорожнього руху на обох водіїв та передано матеріали до суду.

Щодо пояснення судді Тищенко варто звернути увагу на дві деталі.

1. В графі "місце роботи, посада, адреса та номер службового телефону" Оксана Тищенко поставила прочерк. Хоча на той час вона була суддею Київського господарського апеляційного суду. Ба більше, в неї тривало кваліфікаційне оцінювання, яке розпочалось в квітні 2016-го, але було перерване.

 Власноруч написані пояснення поліції судді Тищенко Оксани

2. Людина з вищою юридичною освітою не могла не знати, що після ДТП і до приїзду поліції авто чіпати не можна. Але пані Тищенко після дорожньо-транспортної пригоди "від'їхала до обочіни, щоби не перешкоджати дорожньому руху»… і якраз перед приїздом правоохоронців.

 Власноруч написані пояснення поліції судді Тищенко Оксани

Державну експертизу Київського науково-дослідного інституту судових експертиз робили на основі:

- пояснень, які давав Юрій поліції одразу після ДТП;

- пояснень, написаних пізніше адвокатом Оксани Тищенко.

Пояснення, які Тищенко давала поліції одразу після ДТП, інститутом судових експертиз до уваги не брались. Коли почались судові засідання, адвокат Тищенко Оксани у своєму клопотанні змінив її покази та написав, що Юрій на JEEP COMPASS врізався в LEXUS Тищенко, коли здавав назад.

 Власноруч написані пояснення поліції водія Юрія

При цьому, суд першої інстанції в порушення статей 268, 272 Кодексу України про адміністративні правопорушення відмовив у клопотанні про виклик судді Тищенко О. до суду з метою її опитування щодо всіх обстави справи. Тобто сама "безробітна" суддя жодного разу на судові засідання у справі ДТП не з'являлась.

 Власноруч написані пояснення поліції водія Юрія

Зараз тривають судові засідання. 6 жовтня апеляція – Юрій не погодився з рішенням першої інстанції.

Тоді суд вирішив, що проїхавши перехрестя, водій автомобіля JEEP змінив напрямок руху вперед та їхав заднім ходом до зіткнення з автомобілем LEXUS судді. Відтак Юрія було визнано винним у ДТП. Суддя Тищенко Оксана Володимирівна вже була в центрі скандалів.

Наприклад, в березні цього року трійка суддів під головуванням Тищенко О.В. фактично віддала під забудову компанії "Авеста-Буд" і подальше знищення шматок заповідного урочища Бичок, що в столичному Національному природному парку "Голосіївський".

Після такої апеляційної постанови суддею Оксаною Тищенко зацікавився проект PROSUD та, проаналізувавши її декларацію, нерухомість та біографію, зробив журналістське розслідування.

Одразу статтю підхопив ціла низка інтернет-ЗМІ. Відтак одного ранку суддя Оксана Тищенко прокинулась відомою.

Другие новости