ПоддержатьУкраїнська

Координатор "СтопКору" Роман Бочкала поділився антикорупційним досвідом із майбутніми генералами

StopCor
StopCor

StopCor

Координатор 'СтопКору' Роман Бочкала поділився антикорупційним досвідом із майбутніми генералами

Координатор "Стоп корупції" Роман Бочкала прочитав лекцію на тему "Виховання доброчесності та зниження корупційних ризиків перед слухачами-офіцерами стратегічного рівня підготовки Національного університету оборони України імені Івана Черняховського.

У рамках виступу активіст та журналіст поділився власним антикорупційним досвідом та пояснив роль ЗМІ та розслідувачів у викритті фактів хабарництва з боку високопосадовців, правоохоронців та суддів.

"На сьогодні роль ЗМІ у викритті корупційних злочинів та схем досить висока. Журналісти, які працюють у форматі розслідування, оприлюднюють схеми дерибану землі, перевищення службовими повноваженнями, незаконного збагачення з боку топ-посадовців та чиновників місцевого та державного рівня.

Під прицілом журналістів-викривачів найчастіше поруч із посадовцями опиняються працівники правоохоронних органів та служителів Феміди. Так, на прикладі програми журналістських розслідувань "СтопКор", що виходить в ефірі 5 каналу, героями та антигероями сюжетів ставали мери міст, які використовували службове становище для незаконного збагачення, ошукування місцевої громади, привласнення землі та майна населення. У ході роботи нам вдалося добитись звільнення з посади міського голови Святогірська на Донеччині Олександра Дзюби.

У прифронтовому регіоні фактично діяв другий внутрішній корупційний фронт. У місті проводили незаконну вирубку дерев, у державному санаторії облаштували апартаменти, міський голова підім’яв під себе більшість депутатів місцевої ради, яка протягувала будь-які рішення. На Буковині в епіцентрі уваги журналістів опинились прикордонники, з легкої руки яких через державні кордони проходить контрабанда цигарок та деревини.

У регіоні панувала безкарність та кумівство, проте оприлюднення журналістами злочинних схем поставило на вуха усю область. Після розслідування правоохоронні органи повторно відкрили кримінальні провадження, які до того припадали пилом або були закриті. Ще одна категорія корупціонерів – це судді, які потурають законами України та Конституцією, виносять замовні рішення в інтересах чиновників та бізнесменів.

Героями розслідування "СтопКору" був одіозний суддя столичного Дніпровського суду Чаус та суддя уманського міськрайонного суду Горячківська. Після виході сюжетів в ефір, Горяківську відсторонили від суддівства, а Чауса днями Вища рада правосуддя відсторонила від посади.

Роль ЗМІ у викритті корупційних злочинів –  це не лише оприлюднення фактів зловживань чи порушень, це водночас заклик для правоохоронців діяти та притягувати винних до відповідальності", – розповів координатор "Стоп корупції" Роман Бочкала.

https://www.facebook.com/bochkala/posts/1649266291792420

Другие новости