ПоддержатьУкраїнська

Через корупцію та халатність у керівництві МГЗК у місті Марганець постраждали уже не дві особи

StopCor
StopCor

StopCor

Через корупцію та халатність у керівництві МГЗК у місті Марганець постраждали уже не дві особи

Як зазначав Марганецький осередок ГО "Стоп корупції", Головним управлінням Держпраці у Дніпропетровській області розпочато спеціальне розслідування групового нещасного випадку, що стався 11 лютого 2017 року з начальником шахти та заступником начальника шахти з виробництва на гірничозбагачувальному комбінаті у місті Марганець.

Обставини та причини випадку з'ясовуються відповідно до "Порядку проведення розслідувань та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві".

Розслідуванням займається створена комісія з розслідувань нещасного випадку під керівництвом начальника відділу нагляду у гірничорудній промисловості Криворізького гірничопромислового управління, за участі представників: Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Марганець Дніпропетровської обл.; Управління праці та соціального захисту населення виконкому Марганецької міської ради; служби охорони праці, техніки безпеки та експертизи праці ПАТ "Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат"; профспілки працівників металургійної та гірничодобувної промисловості України ПАТ "Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат".

Як встановили представники Марганецького осередку ГО "Стоп корупції", станом на 20 березня 2017 року комісією досі не закінчена робота й акт Н-1 не складений. Напевно, випадок складний і потребує більш тривалого часу для розслідування.

Але в неупередженості та не корумпованості  комісії виникає дуже багато запитань. За наявною інформацією засідання комісії проходять за зачиненими дверима, в присутності невідомих осіб та під охороною служби безпеки МГЗК. Є інформація, що стан розслідування гальмується заступником голови правління ПАТ МГЗК з охорони праці Швець Андрієм Сергійовичем.  В 2017 році через незадовільний стан охорони праці на підприємстві це вже не перший серйозний нещасний випадок – нещодавно завершено розслідування нещасного випадку з тяжким наслідком, що стався 21 січня 2017 року з 35 річним підземним гірником очисного забою шахти ПАТ "Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат". Причинами нещасного випадку визнано незадовільний технічний стан транспортних засобів (конвеєра), невиконання посадових обов'язків та вимог інструкції з охорони праці. Випадок визнано пов'язаним із виробництвом, на потерпілого складено акт за формою Н-1. Матеріали розслідування направлені до органів прокуратури.

І це зовсім непоодинокі випадки: за наявною інформацією значна кількість нещасних випадків приховується за командою заступника голови правління ПАТ МГЗК з охорони праці Швеця Андрія Сергійовича, який також є депутатом Марганецької міської ради та головою бюджетної комісії та особою, наближеною до міського голови Жадько О.А.

Виникає дуже багато запитань про порівняння особистих інтересів та одержуваних доходів Швеця А.С. та коштів, які направляються на ремонт обладнання комбінату та на заходи з охорони праці  й техніки  безпеки на підприємстві. Тому не доводиться дивуватись, що як голова депутатської бюджетної комісії він надає згоду на виділення бюджетних коштів на всілякі забаганки Жадько О.А., а не на виділення додаткових коштів на харчування діток в садочках, зарплати вихователям та вчителям.

І взагалі чому тут дивуватись та чекати на неупередженість Криворізького гірничопромислового управління, якщо ще в 2016 році, "задля налагодження стосунків", під час проведення перевірки дотримання вимог охорони праці на ПАТ МГЗК під керівництвом Швеця Андрія Сергійовича був організований "гарячий прийом" перевіряючих.

Через корупцію та халатність у керівництві МГЗК у місті Марганець постраждали уже не дві особи

Фото, яке сам робив Швець А.С., нам надали небайдужі працівники МГЗК  На світлині зліва направо: пан Канін — начальник шахти №14/15, пан Цвєток — начальник відділу Криворізькій інспекції праці, пан Діденко — головний інженер шахти №14/15 (у минулому працівник відділу Криворізькій інспекції праці) та пан Ліса — працівник відділу праці МГЗК.

Марганецький осередок ГО "Стоп корупції" звертається до Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області з вимогою провести розслідування викладених фактів та надати належну правову оцінку посадовим особам.

Другие новости