ПоддержатьУкраїнська

Лідерами з порушень свободи слова стали Київщина, Донеччина та Дніпропетровщина – ІМІ

StopCor
StopCor

StopCor

Лідерами з порушень свободи слова стали Київщина, Донеччина та Дніпропетровщина – ІМІ

Від початку року, як засвідчили дані щомісячного моніторингу ІМІ "Барометр свободи слова", було зафіксовано в Україні 36 випадків перешкоджання роботі журналістів, погрози на їхню адресу та обмеження доступу до публічної інформації. З усіх регіонів найвищий показник порушення свободи слова за останні два місяці було задокументовано у столиці України та усій Київській області, на Донеччині та Дніпропетровщині.

Інформацію надали в прес-центрі Інституту масової інформації.

"Загалом в Україні зафіксували 36 випадків порушень свободи слова, які сталися у 18 регіонах країни. Основними порушеннями за січень та лютий стали – перешкоджання професійній діяльності журналіста (12 випадків), обмеження доступу до публічної інформації (7) та погрози (6). Загалом серед тих, які запобігали нормальній роботі мас-медіа є: судді, приватні особи, місцева влада (Києва, Дніпра та Донецька), посадовці та багато інших", – йдеться у повідомленні.

Крім того, як зауважили в ІМІ, є зафіксовані й випадки нищення особистого майна кореспондентів. Так, у Дніпропетровській області невідомі правопорушники тричі завдали шкоди автомобільному транспорту представників ЗМІ.

В анексованому Російською Федерацією Криму також було зафіксовано один випадок порушення прав журналістів. Зокрема, правоохоронці затримали для перевірки документів українських журналістів, яких згодом відпустили та попросили більше "не порушувати закони".

Раніше повідомлялося, що співробітники СБУ у Києві затримали та добряче побили журналіста Дмитра Дмітрієва за нібито його співпрацю з одним із сепаратистських телеканалів.

Другие новости