На Чернігівщині фермер планує купити компанію яка захоплювала його поля
Найбільший український аграрний холдинг «Кернел» Андрія Веревського повідомив про чистий збиток 34 мільйони доларів у першому кварталі 2013-2014 фінансового року проти 37 мільйонів доларів прибутку торік. Через слабкість у сегменті харчової олії, повідомила компанія, а інформагенції розповсюдили.
Фінансовий рік рахується з липня (2013) до червня (2014).
Кернел працює в агропромисловому секторі України з 1994 року. Виробляють цукор, соняшникову олію, продають пляшковану олію в країні під торговими марками «Щедрий Дар», «Стожар», «Чумак Золота», експортують олію і зернові, а також надають послуги зі зберігання зернових та олійних культур на елеваторах. Акції компанії торгуються на Варшавській фондовій біржі. Це той самий «Кернел», що купив найбільшого на Чернігівщині сільгоспвиробника — варвинську «Дружбу-Нову».
У березні нинішнього року в області про це вже знали, у квітні заговорили. У вересні-жовтні «Кернел» і його дії не сходили зі сторінок обласних видань, у тому числі і «Вісника». Бо заходилися тіснити місцевих аграріїв, зокрема, постраждало СТОВ «Батьківщина» Олега Дмитренка. Змолотили посіяну «Батьківщиною» кукурудзу, перегороджували поля і дороги вівчарками, охоронцями, авто. Стискались кулаки, летіли пластикові кулі. Ножами різали колеса дорогих комбайнів. Олег Дмитренко не мовчав, відстоював свою «Батьківщину» і навіть потрапив в ІТТ Чернігівського райвідділу міліції. Та не минуло й доби, як його звільнили. Бо Чернігівщина хоч і заросла лісами, та близько до Києва.
Жалілися на дії «Кернела» й інші сільгоспвиробники області.
А тепер, коли в «Кернела» значні збитки, пішли розмови, що вони збираються... продати «Дружбу-Нову». Мовляв, а що такого, там продали, тут купили, для компанії це звичайна практика.
Звідки збитки? Погано вродив соняшник, погано продавалась олія у пляшках, як стверджує офіційна версія? Та є й неофіційна. Про те, що гучний скандал, вчинений на Чернігівщині, теж спрацював у мінус компанії. Можливо, акціонери Варшавської фондової біржі, дізнавшись про надто агресивну політику входження в область, почали збувати свої акції компанії «Кернел», ціна на них впала. Кажуть, європейці вимагають, щоб усе було чисто, красиво і по закону. Вівчарки у ці вимоги не вписуються.
Як би там не було, врожай кукурудзи на так званих спірних землях дозбирував Олег Дмитренко.
— Так, може, ви й «Дружбу-Нову» купите, якщо «Кернел» продаватиме? — запитала Олега Миколайовича.
Читайте также: Як великі агрохолдинги «вбивають» села
— Усе можливо. І це також не виключено. Ніколи не говори ніколи, — відповів Дмитренко.
Ольга Макуха, «Вісник Ч», gorod.cn.ua