ПоддержатьУкраїнська

На Дніпропетровщині активісти викрили корупційні схеми ряду фіктивних фірм, пов'язаних із владою

StopCor
StopCor

StopCor

На Дніпропетровщині активісти викрили корупційні схеми ряду фіктивних фірм, пов'язаних із владою

Міська влада дуже полюбляє проводити конкурси та тендери у січні, коли всі відпочивають. Ось і сьогодні вирішила провести потайки відкриті торги:

Лот 1 – Ліквідація карантинних бур'янів (боротьба з амброзією) – 170 000 грн.

Лот 2 – Ліквідація аварійних дерев  (які потім ще продає для опалення) 147 700 грн.

Ось такий подвійний підйом і з бюджету, і з громади.

Активісти Марганецького осередку ГО "Стоп Корупції" постійно відслідковують закупівлі через "Прозорро" та перевіряють фірми, які беруть участь через "YouControl",  на корупційну складову. І ось ми не були здивовані, коли відома фірма знову з'явилася та подала документи на участь у конкурсі:. Лот 1 – Ліквідація карантинних бур'янів,

Лот 2 – Ліквідація аварійних дерев. Одна з фірм – це ТОВ "ЖКП БЛАГОУСТРІЙ",

Марганецкий очевидец

яка належала та фактично належить депутату Марганецької міської ради Бондаренку О.О., який у 2016 році через бюджет отримував кошти, але як ми вже писали раніше, виграла тендер  на ліквідацію карантинних рослин й видалення сухих гілок, а фактично боролися з бур'янами  та робили обрізку дерев усі підприємства міста окрім самої фірми переможниці.

Марганецкий очевидец

Також ГО "Стоп корупції" вразив той факт, що Бондаренко О.О. дуже швидко став виходити із засновництва фірм та змінювати юридичну адресу, але через жадібність він залишив слід. На протязі 2016 року фірмою керували Бондаренко О., Бондаренко В. та Шелест А., а директором була колега по партії, бухгалтер чорної бухгалтерії Бондаренка Земляченко Лариса Іллівна. І о диво: Бондаренко О.О., Бондаренко В. та Шелест А. вийшли з цієї фірми, а увійшла туди Земляченко, яка стала засновником і продовжувала бути директором.

І ось нібито чиста та нова фірма подає документацію на конкурс: Лот № 1. Ліквідація карантинних бур'янів, Лот № 2. Ліквідація аварійних дерев і одержує перемогу. А інша фірма, яка брала участь у конкурсі була і не проти перемоги Земляченко. Дійсно, нам було відомо про деякі фірми, які були в інтересах Бондаренка. Як кажуть свідки, на цьому конкурсі також знаходився як глядач Бондаренко. Одразу після аукціону до моменту укладення договору з фірмою Бондаренка активісти ГО "Стоп корупції" повідомили конкурсний комітет про порушення законодавства і про притягнення їх до відповідальності.

Марганецкий очевидец

Конкурсний комітет знаючи, що активісти ГО "Стоп корупції" дотримуються свого слова та вирішили перевірити фірми та їх документацію і були шоковані побаченим та на підставі законодавства України підготували протокол № 6 від 30.01.2017 р., де розглянули питання стосовно Лот 1 – Ліквідація карантинних бур'янів,  Лот 2 – Ліквідація аварійних дерев і проголосували за даний протокол одноголосно:

Марганецкий очевидец

1. Слухали:

Голову тендерного комітету, Тетеріну С.В. щодо розгляду тендерних пропозицій на відповідність вимогам тендерної документації про процедуру відкритих торгів: Послуги з озеленення території та утримання зелених насаджень код 77310000-6 Лот 1 – Ліквідація карантинних бур'янів,  Лот 2 – Ліквідація аварійних дерев.

По Лоту 1 В ході розгляду документації встановлено, що найменша цінова пропозиція у ТОВ "ЖКП БЛАГОУСТРІЙ" контактна особа Михнюк Олександр Анатолійович, також ця сама контактна особа представляє іншого учасника ПП АВІГЕЯ СТ.

ТОВ "ЖКП БЛАГОУСТРІЙ" зазначив, що пропозиція дійсна 100 днів, що не відповідає вимогам ДКТ (120 днів).

ТОВ "ЖКП БЛАГОУСТРІЙ" взяло на себе зобов'язання укласти договір не пізніше ніж через 30 днів з дня акцепту пропозиції, що суперечить Закону України "Про публічні закупівлі".

Вирішили:

По Лоту 1 — Відхилити тендерну пропозицію ТОВ "ЖКП БЛАГОУСТРІЙ" відповідно до пп1, п1., ст 30 учасник: не відповідає кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям, установленим статтею 16. Закону України "Про публічні закупівлі" та наявні підстави зазначені у статті 17 Закону.

Відхилити тендерну пропозицію ПП АВІГЕЯ СТ пп3, п1 ст 30 наявні підстави, зазначенні у статті 17 Закону.

По лоту 2 — найменша цінова пропозиція у ТОВ "ЖКП БЛАГОУСТРІЙ" контактна особа Михнюк Олександр Анатолійович, також ця сама контактна особа представляє іншого учасника ПП АВІГЕЯ СТ.

ТОВ "ЖКП БЛАГОУСТРІЙ" зазначив, що пропозиція дійсна 100 днів, що не відповідає вимогам ДКТ (120 днів).

ТОВ "ЖКП БЛАГОУСТРІЙ" взяло на себе зобов'язання укласти договір не пізніше ніж через 30 днів з дня акцепту пропозиції, що суперечить Закону України "Про публічні закупівлі".

ТОВ "ЖКП БЛАГОУСТРІЙ" орендувало автовишку ГАЗ 5204 № АЕ 2665 ВР у ТОВ "ЮРВІТ-2014", директором якого є В.В. Канцур, який являється єдиним власником ПП АВІГЕЯ СТ.  До переліку обладнання, будівельних машин і механізмів ПП АВІГЕЯ СТ також включено автовишку ГАЗ 5204 № АЕ 2665 ВР.

Вирішили:

По Лоту 2 Відхилити тендерну пропозицію ТОВ "ЖКП БЛАГОУСТРІЙ" відповідно до пп 1, п1., ст 30 учасник: не відповідає кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям, установленим статтею 16. Закону України "Про публічні закупівлі" та наявні підстави, зазначені у статті 17 Закону.

Відхилити тендерну пропозицію ПП АВІГЕЯ СТ пп3, п1, ст30 наявні підстави, зазначені у статті 17 Закону.

Залишається питання: скільки чорних фірм у депутата Бондаренко та його команди.

Марганецкий очевидец
Марганецкий очевидец

Відповідно до Закону України "Про захист економічної конкуренції":

- економічна конкуренція (конкуренція) – змагання між суб'єктами господарювання з метою здобуття завдяки власним досягненням переваг над іншими суб'єктами господарювання, внаслідок чого споживачі, суб'єкти господарювання мають можливість вибирати між кількома продавцями, покупцями, а окремий суб'єкт господарювання не може визначати умови обороту товарів на ринку;

- антиконкурентними узгодженими діями, зокрема, визнаються узгоджені дії, які стосуються, спотворення результатів торгів, аукціонів, конкурсів, тендерів — антиконкурентні узгодження дії ж порушенням законодавства про захист економічної конкуренції.

Відповідно до Закону України  "Про здійснення державних закупівель", на Антимонопольний комітет України покладено функції стосовно контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції у сфері закупівель.

Зважаючи на те, що ці дії призвели до усунення конкуренції між ТОВ "ЖБК БЛАГОУСТРІЙ" ЄДРПОУ 40335542 і ПП "АВІГНЯ СТ" ЄДРПОУ 33796221,  наявність якої є необхідною умовою торгів, Марганецький осередок змушений звернутися до Антимонопольного комітету України для притягнення фірм до відповідальності.

Марганецький осередок ГО "Стоп корупції" постійно буде інформувати про фірми, які крадуть кошти платників податків.

Другие новости