ПоддержатьУкраїнська

На Дніпропетровщині журналісти заявляють про тиск з боку правоохоронців після серії розслідувань

StopCor
StopCor

StopCor

На Дніпропетровщині журналісти заявляють про тиск з боку правоохоронців після серії розслідувань

Проти журналіста "СтопКору" у Марганці Володимира Садикова після участі у мирній акції протесту під будинком місцевого депутата Олександра Бондаренка відкрили кримінальне провадження за ст. 182 ч.1 "Порушення недоторканності приватного життя 1. Незаконне збирання, зберігання, використання, знищення, поширення конфіденційної інформації про особу або незаконна зміна такої інформації, крім випадків, передбачених іншими статтями цього Кодексу".

Про це журналіст дізнався від правоохоронців у центральному відділі Марганецької поліції.

"17 листопада мені подзвонив працівник відділу поліції Василь Плавшуда і попросив під'їхати у центральний відділ Марганецької поліції для дачі показів щодо мітингу, який ми з колегами провели ще 13 жовтня навпроти будинку депутата Марганецької міськради Олександра Бондаренка. Через зайнятість я призначив зустріч на наступний день. Та коли наступного дня я приїхав в управління поліції, Плавшуди на робочому місці не було. Колеги зазначили, що той поїхав у справах до Нікополя.

Користуючись нагодою, я вирішив уточнити, як проходить слідство у справі щодо погроз Бондаренка на мою адресу. Начальник слідчого відділу Євген Колпак зазначив, що всі справи щодо пошкодження відеотехніки знімальної групи з Києва, про погрози фізичної розправи наді мною та членами моєї родини, підпал авта голови місцевого осередку "Стоп корупції" Сергія Хникіна – ніщо інше як чорний піар. Більше того, ці справи, за словами слідчого, будуть затягуватись і не дадуть ніяких результатів окрім того, що відволікатимуть правоохоронців від реальних злочинців. А на останок додав, що проти мене відкрите кримінальне провадження за участь у мирній акції під будинком місцевого "сміттєвого короля" та депутата місцевої ради Олександра Бондаренка.

Я вирішив дізнатись деталі справи і поцікавився у чергового чи не повернувся Плавшуда. Мені відповіли, що поспілкуватись зі мною може інший співробітник.

Мені пояснили, що мова іде про ст. 182 ч.1 (Порушення недоторканності приватного життя 1. Незаконне збирання, зберігання, використання, знищення, поширення конфіденційної інформації про особу або незаконна зміна такої інформації, крім випадків, передбачених іншими статтями цього Кодексу). Я зауважив, що акція була мирною і була спрямована проти незаконних дій проти журналістів. Окрім того, під час заходу за викликом Бондаренка на місце приїздили поліцейські, які не зафіксували жодних порушень. По закінченню спілкування я попросив видати повістку, на підставі чого мене допитували. На що мені написали на шматку папірця ЖЕО №5900. А стосовно офіційних документів направили у канцелярію із офіційним запитом.

Наступного дня подзвонив Плавшуда і наполегливо рекомендував зустрітись протягом дня для дачі показів. Із собою правоохоронець сказав узяти посвідчення журналіста, нібито, щоб зняти копію. Мої друзі порекомендували мені самостійно зробити копію, щоб оригінал документа не вилучили для якихось експертиз. У призначений день зустрічі Плавшуда відмовився мене прийняти через зайнятість. Уся ця ситуація скидається на тиск та залякування з боку правоохоронців для того, щоб я припинив свою журналістську діяльність у Марганці", – зазначив журналіст "СтопКору" Володимир Садиков.

Нагадаємо, депутат Марганецької міської ради Олександр Бондаренко та його брат Віталій були героями розслідувань журналістів "СтопКору".

Так під час зйомок сюжету про сміттєву мафію у Марганці на Дніпропетровщині на знімальну групу "СтопКору" накинувся брат місцевого депутата Олександра Бондаренка – Віталій. Під час розслідування журналісти з'ясували, що мер міста доручила вивезення сміття приватній фірмі. За умовами конкурсу, який провели з порушеннями, непотріб мали вивозити за межі міста – до Нікополя. На ділі відходи складують у самому Марганці на закритому полігоні. Фірма "Тандем транс сервіс", яка за сумнівних умов виграла конкурс, пов'язана із депутатом місцевої ради, головою однієї з політичних сил та поплічником очільниці міста – Олександром Бондаренком.

Журналісти навідалися за юридичною адресою фірми, втім на місці дізналися, що такого підприємства немає. Натомість, у будівлі розміщені оптика та ремонт ювелірних виробів, які належать братові Бондаренка. Коли чоловік побачив камеру, почав кричати, що проти знімання, а далі кулаком поцілив у камеру, нагадують деталі інциденту журналісти проекту.

Після нападу на знімальну групу "СтопКору"поліція відкрила кримінальне провадження за 171 статтею про перешкоджання професійній журналістській діяльності. Пізніше прокурор Нікопольської місцевої прокуратури Дніпропетровської області підписав Віталію Бондаренку повідомлення про підозру, а самого нападника оголосили у міжнародний розшук.

Другие новости