ПоддержатьУкраїнська

У столичному заповіднику за ніч зрубали півсотні дубів

StopCor
StopCor

StopCor

У столичному заповіднику за ніч зрубали півсотні дубів

Київський заповідник "Теремки" став об'єктом чийогось злочинного промислу. В урочищі зрубали близько 50 дерев. Жителі села Гатне, які живуть поряд, бачили порушників, проте не змогли зупинити їх.

Новину повідомляє "Преса України".

У ніч проти суботи, 24 червня, місцеві села Гатне зафільмували, як невідомі у них під боком вирізали чималий шматок заповідника "Теремки" – він є частиною Національного парку Голосіївський і охороняється указом Президента як природоохоронна зона.

"Ми звісно чули, що пиляють, проте де саме… Зрозуміли, коли почали вивозити ліс", – каже місцева мешканка Єлизавета Мяловська.

Балансоутримувач цього урочища – Інститут зоології імені Шмальгаузена. Там кажуть, що жодних спроб захопити цю ділянку не було. Урочище "Теремки" є частиною Національного парку Голосіївський, який має природоохоронний статус. Його Указом Президента затвердили ще 2007 року.

"Коли приїхали – жахнулися. Це варварство просто, не знаю як назвати. Ніяких документів ніхто нікому не показував", – запевняє директор науково-експериментальної бази "Теремки" Віктор Яковенко.

Активіст "Екозагону" Михайло Погребицький також зауважує: "Ми бачимо умисне знищення природо-заповідного фонду. Це кримінальна стаття, яка передбачає позбавлення волі".

За одну ніч під сокиру пішло півсотні дубів. Це справа рук сусіднього до заповідника садового центру "Флора Март", переконані місцеві. Кажуть, що коли вони вночі заблокували виїзд вантажівці зі зрубами, їм телефонував директор цієї садової крамниці й переконував, що дозволи у нього є.

"Нам телефонував, і просив, щоб ми випустили машину, бо в нього все узгоджено з сільською радою Гатного, і в нього усі документи є в офісі", – розповідає місцевий мешканець Віталій Ткачук.

Сільський голова Гатного Броніслав Корицький усе заперечує. "Я авторитетно заявляю, що сільська рада ніякого відношення немає до вирубки дерев, і сільська рада й не мала розглядати таке питання, навіть заяв таких не було", – відзначає Корицький.

Утім, садовому центру "Флора Март" дозволили "облаштування своєї території". Як результат – в екологічній інспекції вказують на збитки у щонайменше 100 тисяч гривень, а то й 200.

Другие новости