ПоддержатьУкраїнська

В НАБУ переконують, що не загубили суддю-стрільця з Одеси

StopCor
StopCor

StopCor

В НАБУ переконують, що не загубили суддю-стрільця з Одеси

В Національному антикорупційному бюро знають, де наразі знаходиться одеський суддя Олексій Буран.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби НАБУ.

"Зранку отримуємо багато дзвінків щодо підтвердження/спростування інформації про втечу одеського судді-стрілка з лікарні. Ми не можемо розголошувати інформацію про місцезнаходження судді, проте можемо повідомити, що детективи НАБУ та прокурори Антикорупційної прокуратури обізнані про його місцезнаходження і наразі проводять із ним процесуальні дії", - йдеться у повідомленні.

В НАБУ нагадали, що відповідно до ст. 49 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" затримання судді або обрання стосовно нього запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою чи домашнього арешту до ухвалення обвинувального вироку судом не може бути здійснено без згоди Верховної Ради України.

"Вчора керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький направив до Верховного Суду України та Верховної Ради подання про зняття недоторканості судді та надання дозволу на обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Верховний Суд та більшість народних депутатів профільного комітету підтримали подання антикорупційного прокурора. Відповідний законопроект постанови (№4340) про надання згоди на затримання судді було зареєстровано у середу 30 березня. Останнє слово за парламентарями. Дуже сподіваємося вони скажуть його швидко, і це буде слово "так", - йдеться у повідомленні НАБУ.

Нагадаємо, раніше ЗМІ з посиланням на працівників лікарні, у якій перебував суддя Олексій Буран повідомили, що той зник з лікувального закладу у невідомому напрямку.

29 березня Національне антикорупційне бюро провело операцію із затримання судді, підозрюваного в отриманні хабара за винесення рішення на користь однієї зі сторін судового провадження. Буран відкрив вогонь з пістолета по детективах НАБУ і зник.

Пізніше вдалося встановити його місцезнаходження. У свою чергу Рада суддів України заявила, що під час процесуальних дій співробітників НАБУ, суддя намагався вчинити самогубство - він порізав собі вени, внаслідок чого і опинився у лікарні.

Другие новости