ПоддержатьУкраїнська

Журналісти закликали громадян до співпраці у боротьбі з корупцією

StopCor
StopCor

StopCor

Журналісти закликали громадян до співпраці у боротьбі з корупцією

Журналістка "СтопКору" Наталя Мальцева закликає небайдужих громадян виступити спільним фронтом для боротьби з корупцією у містах та селах по всій Україні.

На думку розслідувачки, така співпраця буде ефективною та дієвою для подолання усіх проявів хабарництва на місцях. Таких висновків журналістка дійшла після роботи над розслідуванням фактів незаконної вирубки лісу на Сумщині.

"Після зйомок у Путивлі мені почали телефонувати та писати у соцмережі місцеві жителі. Вони повідомляли про численні факти порушень природоохоронного законодавства в області з боку місцевих підприємців. У відповідь я запропонувала активістам започаткувати в області осередок громадської організації "Стоп корупції". Проте людей така ініціатива чомусь відлякує. Я можу припустити, що люди побоюються погроз та розправи з боку місцевих корупціонерів. Утім, сама така співпраця, запуск представництв та спільна цілеспрямована боротьба з мародерами та браконьєрами того ж українського лісу зможе дати результат", – зазначила журналістка Наталя Мальцева.

Нагадаємо, журналістці проекту Наталі Мальцевій почали погрожувати невідомі особи після зйомок розслідування численних фактів незаконної вирубки деревини у Сумській області.

"Після повернення до Києва на мій особистий телефон почали дзвонили невідомі та погрожувати фізичною розправою. Обіцяли бензопилою перерізати ноги, якщо я ще раз з'явлюсь на місцях нелегальної рубки лісу. Дивно, адже за бажання "закрити рота журналістові" у них була така можливість на місці. Дивує і той факт, що у момент зйомок лісники, які звільнялись, коли не отримували гроші за так зване невиконання плану вирубки, відмовлялись говорити на камеру, ховали обличчя", – розповідає журналістка "СтопКору" Наталя Мальцева.

За даними розслідувачки, заправляє незаконною вирубкою лісу у регіоні людина, причетна до кримінальних справ.

"Кришує бізнес керівник комунального підприємства агролісгоспу Андрій Воронін", – уточнила Наталя Мальцева.

В області знімальна група проекту зафіксувала численні порушення мораторію на вирубку цінних порід дерев.

"Фактично за час головування в агролісгоспі Андрія Вороніна, регіон, де і раніше було обмаль дубових насаджень, перетворився на пустку. Попри те, що керманич заперечує факт вирубки цінних порід деревини, ми зафіксували місця масового знищення дуба", – зауважує Наталя Мальцева.

Журналісти "СтопКору" планують і надалі продовжувати розслідування і вже готують цілу серію гучних викриттів.

Другие новости