ПоддержатьУкраїнська

"Колись ми назвемо це геноцидом": родичі онкохворих провели 70 діб під стінами МОЗу, аби нагадати про законне право на лікування

StopCor
StopCor

StopCor

'Колись ми назвемо це геноцидом': родичі онкохворих провели 70 діб під стінами МОЗу, аби нагадати про законне право на лікування

Скільки коштує людське життя? В доларах або гривнях? Насправді ціна життя – це час, якого у декого просто немає. А у якій валюті оцінює життя людини Міністерство охорони здоров'я України – дізнавались журналісти «Стоп Корупції».

Його звали Володимир Скрипов. У нього була дружина та троє дітей. Він хворів на гострий лейкоз. Операція потрібна була термінова, та коштів на неї родина не мала. Адже трансплантації кісткового мозку в Україні ніхто не робить.

З цього глухого кута держава начебто декларує вихід – звертайтесь до МОЗУ, ставайте у чергу на операцію. Володимир подав необхідні документи, та в Міністерстві охорони здоров'я кошти, призначені на лікування онкохворих закінчились. Свого гарантованого права на лікування Володимир так і не дочекався. Його не стало під час безстрокової акції протесту, що влаштували під стінами МОЗу родичі важкохворих. 

''Колись ми назвемо це геноцидом'': родичі онкохворих провели 70 діб під стінами МОЗу, аби нагадати про законне право на лікування

«Колись ми назвемо це геноцидом. Колись ми скажемо, що міністр такий-то відповідальний за вбивство такої-то кількості людей, міністр такий-то відповідальний за таку-то кількість людей. Просто по Міністерству охорони здоров'я це дуже добре видно, тому що конкретні люди конкретно вмирають», – коментує ситуацію журналіст Владислав Сидоренко, який присвятив темі онкохворих майже 5 років життя. Та оговтатись від халатності міністерства не може і досі.

«Я ось загадуюся над питанням – це він помер сам по собі, або його вбили, тому що 70 днів не давали грошей цих?», – додає Владислав.

Безстрокова акція тривала понад сімдесят діб. Родичі тих, кому терміново необхідна операція, і днювали, і ночували під стінами МОЗу. Вони ставали навколішки й молили очільників  міністерства надати допомогу їхнім близьким. Вони навіть приковували себе до огорожі МОЗу.

«Знаєте, люди чекати можуть, а ось хвороби їх чекати не можуть. В основному це рак крові, коли людині треба зробити трансплантацію кісткового мозку. Там немає того часу чекати», – зазначає голова Національного руху «За трансплантацію» Юрій Андреєв.

Після блокади МОЗу його очільники дивовижним чином знайшли кошти відправити 21 пацієнта на лікування. Утім хто поверне до життя Володимира і хто подивиться в очі його близьких?

Подробиці власного розслідування – у сюжеті «Стоп Корупції»: 

https://www.youtube.com/watch?v=eHro9gsb_PI

Другие новости