ПоддержатьУкраїнська

"СтопКор" розслідує фальсифікацію медичних тест-систем

StopCor
StopCor

StopCor

'СтопКор' розслідує фальсифікацію медичних тест-систем

Питання фальсифікованої продукції не турбує лише тоді, коли підробка безпечна, але якщо йдеться про здоров'я людини, воно набуває особливої гостроти. Як підробки потрапляють до провідних медичних лабораторій України – дізнавались журналісти «Стоп Корупції».

Правильно поставлений діагноз у більшості випадків залежить від результатів  аналізів. Чим важча хвороба – тим складніші дослідження. Головну роль в цьому відіграють тест-системи для діагностики. А найменша помилка інколи може коштувати пацієнту життя. 

''СтопКор'' розслідує фальсифікацію медичних тест-систем

"Тест-система має бути якісною, тому що якщо вона буде неякісна, то відповідно і лікування буде призначено. Або якщо у людини не визначать, що є захворювання, і її не лікувати, а насправді вона буде хвора, або навпаки людину лікуватимуть марно, то відповідно і здоров'я її буде погіршуватися, якщо їй буде призначено неадекватне лікування", – пояснює біолог Тетяна Касьяненко.

З думкою про це у 2009 році Галина Раєвська та Ігор Ніколаєнко створили компанію ІВК "Рамінтек", що  виготовляла продукцію "Вітротест". За допомогою цих тест-систем можна була визначити величезний спектр захворювань – від гепатиту до токсоплазмозу. 

''СтопКор'' розслідує фальсифікацію медичних тест-систем

Але торік підприємство було зухвало захоплено, а до медичних закладів безперешкодно потрапляє… фальсифікат. Детальніше про ситуацію навколо захоплення компанії та про небезпечні підробки, через які можна померти – в ексклюзивному сюжеті "СтопКору". 

https://youtu.be/YsM3Qo0cF8c

Другие новости