ПоддержатьУкраїнська

В ексглави ДАБІ зникли мільйони доларів, які він ховав у стелі

Марина Титова
Марина Титова

Шеф-редактор

В ексглави ДАБІ зникли мільйони доларів, які він ховав у стелі

Колишній голова Державної архітектурно-будівельної інспекції Олександр Рибак з дружиною заявили, що у них вкрали 2 мільйони доларів, які вони заховали у стелі одразу після Революції Гідності.

 Рибак заявив про зникнення мільйонів доларів Ілюстрація: Обозреватель

Потерпілі подали цивільний позов, а розгляд справи у суді розпочався у червні цього року.

Як зашиті у стелю гроші могли зникнути?

За версією Рибака, він у 2014-му році зняв з особистого рахунку 1,5 мільйони доларів від продажу нерухомості. Частину грошей він витратив, а 900 тисяч вирішив заховати у стелі будинку, пише "Судовий репортер".

Під приводом дефекту у стелі ексглава ДАБІ викликав майстра з робітниками, і поки ті обідали, заховав у стелі гроші. А дружина поклала туди ще 1,1 мільйона доларів. Після обіду стелю зашили гіпсокартоном та пофарбували.

Пізніше подружжя виїхало на відпочинок, а за будинком доглядав домоправитель.

Коли господарі повернулися, то домоправитель перестав виходити на роботу, нібито перебуваючи в «запої». А після звільнення раптово почав подорожувати та купив іномарку, хоча ніде не працював і раніше скаржився на брак коштів.

У 2016-му господарі захотіли забрати заощадження, але коли вони розібрали стелю, то грошей там не було.

Експерти, яких викликав Рибак, після перевірки заявили, що стелю повністю розібрали і заново зібрали десь у 2014-му.

Охоронець будинку пізніше зізнався про змову із домоправителем і що отримав пів мільйона доларів за мовчання.

Колишньому домоправителю та охоронцю повідомили підозри. Якщо суд доведе їхню провину, їм загрожує від 7 до 12 років в’язниці.

Окрім цього, у жовтні 2014-го СБУ відкрила кримінальне провадження щодо Олександра Рибака та начальника ДАБІ. Їх підозрювали у протиправній реєстрації дозвільних документів з метою отримати 50 мільйонів доларів хабаря.

Нагадаємо:

15 вересня було офіційно та остаточно ліквідовано Державну архітектурно-будівельну інспекцію України. Замість ДАБІ запрацювала нова структура – ДІАМ.

Другие новости