ПоддержатьУкраїнська

Безкоштовний апгрейд: з листопада українці зможуть оновити свої ID-картки, додавши електронний підпис. Чому це зручно

StopCor
StopCor

StopCor

Безкоштовний апгрейд: з листопада українці зможуть оновити свої ID-картки, додавши електронний підпис. Чому це зручно

У листопаді 2019 року на українців чекає можливість отримати цифровий підпис і записати його на вже наявні ID-картки. Про це в коментарі "СтопКору" розповів голова Державної міграційної служби Максим Соколюк.

 Голова ДМС України - Максим Соколюк Фото: СтопКор

"Всі ті картки, які на сьогодні є в обігу, придатні для того, щоб їх не обмінювати, а прийти, отримати цифровий підпис і записати його на наявну ID-картку. Він доступний для громадян, яким вже виповнилось 18 років", – розповів він.

Соколюк додав, що ця функція має стати доступною вже з листопада і буде безкоштовною.

"Наша позиція полягала в тому, щоб ЕЦП (цифровий підпис – ред.) був безкоштовним, тому що запровадити це використання в широкому колі людей можливо тільки, якщо це буде безкоштовним. Коли це відбудеться? За нашими розрахунками – 100% в цьому році. Ми очікуємо десь приблизно в листопаді", – розповів він.

Очільник ДМС також додав, що послуга "точно буде запущена після завершення процедур із захистом даних, захистом видачі електронного підпису та отримання службою відповідних документів".

 Міграційна служба пропонує знижки людям, які хочуть оформити одразу два документи

Крім того, міграційна служба пропонує знижки людям, які хочуть оформити одразу два документи.

"У нас є пропозиція оформлення відразу двох документів за зниженою вартістю (ID-картки та закордонного паспорта). Тобто, якщо особа приходить за закордонним паспортом, а має старий документ, то буде пропозиція оформити одразу два документи за зниженою вартістю, тому що послуга буде складатися з двох частин – фотографування та відбитків пальців. Це зменшує у часовому вимірі отримання документа", – наголосив Соколюк.

Довідка "СтопКору"

Електронний цифровий підпис — це аналог власноручного підпису у світі електронного документообігу. Цей підпис наділяє юридичною силою файл, створений на комп’ютері, який, як і підпис від руки, перетворює папір із текстом на офіційний документ.

Головні переваги – надійність і непідробність, адже електронний підпис – це набір цифрових даних, яких суттєво відрізняється від того, який ви залишаєте цифровою ручкою на планшеті або у вашому паспорті.

У майбутньому ЕЦП дозволить використовувати різноманітні електронні сервіси, зокрема й отримувати адміністративні послуги, не виходячи з дому.

Щоб користуватися цифровим підписом, спочатку потрібно отримати два ключі доступу до нього – особистий та відкритий. Це можна зробити в Акредитованому центрі сертифікації ключів (АЦСК). Особистий ключ є файлом із кодом, який зберігається на зовнішньому носії (диску чи флешці). Кожному особистому ключу відповідає відкритий ключ, за допомогою якого можна перевірити відповідність ЕЦП його власнику.

Наразі оформити ЕЦП можна у 25 як державних, так і приватних АЦСК. Зокрема, такі центри є при Державній фіскальній службі, Держказначействі, Нацбанку, Генштабі ЗСУ, МВС тощо. Також послугу оформлення ЕЦП надають своїм клієнтам "Приватбанк", "Ощадбанк" та "Укрсиббанк".

Зазначимо, що в контексті курсу України на нове "цифрове майбутнє", має відбутись "перезавантаження" персональних документів громадян. За задумом, цим має зайнятись компанія INDUSTRIAL INNOVATION GROUP, яка зможе отримати доступ до бази даних для виготовлення найважливіших документів для українців.

У свою чергу, журналісти виявили зв'язки цієї компанії з країною-агресором та відданим прихильником Москви Юрієм Сидоренком.

Другие новости