ПоддержатьУкраїнська

Науковець із Кривого Рогу Петрухін створив однойменну з інститутом фірму: активісти звернулися до МОН

Дмитрий Слободяник
Дмитрий Слободяник

Журналист, редактор

Науковець із Кривого Рогу Петрухін створив однойменну з інститутом фірму: активісти звернулися до МОН

Антон Петрухін – це прізвище вкотре звучить під стінами Міністерства освіти та науки. 19 листопада активісти знову прийшли зі зверненням до МОН через науковця, чиї дії мають ознаки махінацій.

 Антон Петрухін Фото: скриншот

За їхніми даними, заступник директора з економічної, науково-технічної та інноваційної роботи Науково-дослідного гірничорудного інституту (НДГРІ) у Кривому Розі Антон Петрухін створив однойменне підприємство. Це сталося у 2017 році – він заснував ТОВ «Науково-дослідне та проектне підприємство «НДГРІ». Тобто, приватну компанію, яка дублює назву наукової установи, в якій науковець обіймає посаду заступника директора (НДГРІ КНУ) та надає послуги в тій самій галузі.

«Це є абсолютно неприпустимим, особливо враховуючи спорідненість сфер діяльності НДГРІ та вищеназваної ТОВ. Відтак, це може свідчити про можливу наявність у Петрухіна конфлікту інтересів», – зазначив активіст Георгій Жариков.

Крім того Петрухін суперечить сам собі. Зокрема, справжній НДГРІ за його відома спочатку видає дозволи підприємствам. Після чого Петрухін виступає у ЗМІ (радіо та друковане видання), де піддає критиці ті самі компанії, яким його інститут видав дозволи.

«Таким чином Петрухін порочить репутацію наукової інституції, створюючи суперечливі преценденти», – наголосив активіст.

Зазначимо, йдеться про коментар Петрухіна газеті «Домашня», де він, назвавшись заступником директора НДГРІ , повідомив про негативні екологічні наслідки діяльності кар’єру «Північний» ТОВ «УГК».

І це попри те, що в цей же час саме НДГРІ видав компанії «Обґрунтування застосування загальної маси зарядів вибухових речовин на масовий вибух в кар’єрі «Північний» ТОВ «Українська гірничодобувна компанія». Таким чином, Петрухін від імені НДГРІ видав позицію, яка є протилежною позиції установи в офіційних наукових висновках.

Така сама історія сталася в ефірі радіопередачі «Тема» на радіостанції «UA: Українське радіо. Дніпро (Кривий Ріг)».

Примітно, що від Петрухіна вже відхрещуються в НДГРІ. Зокрема, в.о. директора Науково-дослідного гірничорудного інституту Криворізького національного університету Вадим Щокін повідомив журналістам, що Петрухін діяв виключно як фізична особа. Але не як представник закладу.

«Всі заяви, які він робить на публіку – це його особиста думка. І ця особиста думка жодним чином не впливає на загальні принципи роботи нашого інституту. Всі заяви, які Петрухін робить стосовно екології – він робить їх від свого імені», – сказав він.

 Вадим Щокін Фото: СтопКор

В інституті навіть написали листа до видань, повідомивши, що мають уповноважених осіб для висловлення позиції. Петрухіна в тому списку не було.

Крім того Петрухін є співзасновником скандальної ГО «МІРБЕЗ», яка за даними ряду ЗМІ причетна до вимагань коштів.

За даним фактом 23 вересня активісти ВГО «Стоп корупції» зверталися до МОН.

«Ще 2 місяці тому ми зверталися в МОН з вимогою провести службову перевірку в інституті щодо діяльності Петрухіна. Окрім викладених фактів нам стало відомо від співробітників закладу, що Петрухін взагалі практично не з’являється на роботі. Втім, наше звернення в міністерстві було проігноровано, а цього разу нас взагалі зустріли агресивно», – повідомляє правозахисник.

Активісти провели громадську приймальню під Міністерством освіти. Далі – пішли подавати звернення.

«На наше прохання повторно прийняти звернення вийшов керівник канцелярії. Він поводився дуже агресивно, аргументував карантинними обмеженнями і відмовився отримувати звернення наручно. Запропонував залишити його в скриньці. Складається враження, що ніхто (у тому числі й міністр) не реагує на корупцію в освіті», – розповів Жариков.

Називати своє ім’я представник МОН відмовився, а активісти подали звернення через скриньку.

 Активіст: Працівник МОН поводив себе агресивно

Зазначимо, що щодо діяльності Петрухіна тривають суди.

Зокрема, через розповсюдження ним недостовірної інформації криворізька ТОВ «УГК» зверталася до суду із позовом проти Петрухіна щодо захисту ділової репутації.

Крім того, науковець зі своєю цивільною дружиною ведуть доволі розкішний спосіб життя. Зокрема, жінка публікує спільні фото з таких місць, як Монако, французька Ніцца, Іспанія, Греція та екзотична Шрі-Ланка.

 Цивільне подружжя Петрухіних відвідало Монако
 Петрухіни на розкішному курорті в місті Ніцца
 Пост дружини Петрухіна з Іспанії

Варто додати, що наразі Антон Петрухін претендує на посаду кандидата в міську раду Кривого Рогу.

Другие новости