ПоддержатьУкраїнська

Степанов пояснив, чому зменшилась кількість тестувань на COVID-19 

StopCor
StopCor

StopCor

Степанов пояснив, чому зменшилась кількість тестувань на COVID-19 

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов повідомив, що в Україні зменшилась кількість тестувань на коронавірус через те, що зменшилась кількість звернень від громадян про погане самопочуття. Також він додав, що саме через це МОЗ збільшує перелік симптомів, при яких будуть тестувати на COVID-19.

 Фото: Урядовий портал

Про це пише Українська правда.

"Мушу роз'яснити, тому що зараз багато людей говорять про кількість тестувань, маніпуляції зі статистикою і таке інше. В нас суттєво зменшилася кількість людей, які звертаються за тестуванням, які мають ознаки коронавірусної хвороби. Саме такий алгоритм у нас був. 

Ми відразу, як тільки побачили зменшення кількості звернень, ми одразу змінили підходи до тестування: зараз у нас необхідно тестувати будь-яких людей, які мають ознаки респіраторного захворювання. Також ми додали експрес-тести – тести на антиген, якими теж потрібно тестувати людей

На завтра буде відповідний роз’яснювальний алгоритм: як люди можуть протестуватися, у тому числі й контактні хворі – в який спосіб, де саме вони можуть зробити тести. Для того, щоб у нас збільшувалася кількість тестувань і, відповідно, більше верифікувати наших (хворих) громадян і контактних хворих. Потужності наших лабораторій ми суттєво збільшили, нам треба розширити перелік громадян, які мають доступ до тестування", - сказав міністр.

За словами Степанова, зміни алгоритму означають, що збільшиться кількість людей, яких "держава буде безкоштовно тестувати" на COVID-19. Тепер тестуватимуть усіх людей із ознаками ГРЗ, адже "симптоми коронавірусної хвороби відрізняються від одного хворого до іншого".

Міністр також зазначив, що кількість людей у стаціонарах не збільшується – і це вказує на стабілізацію ситуації з епідемією, в тому числі завдяки "карантину вихідного дня".

Як повідомляв “СтопКор” раніше, у Києві за добу зафіксували 605 нових випадків коронавірусу.

Другие новости