ПоддержатьУкраїнська

Не міраж – "Лексус" з дипномерами, на якому їздить ліванський бізнесмен Мерхеж, дійсно існує

StopCor
StopCor

StopCor

Не міраж – 'Лексус' з дипномерами, на якому їздить ліванський бізнесмен Мерхеж, дійсно існує

Цей дипломатичний детектив нагадує рівняння з багатьма невідомими. Якими були справжні причини візиту українських депутатів до Бейруту? І навіщо на зустрічі були присутні брати Мерхежі? За що авіакомпанії, пов’язані з цими ліванськими бізнесменами, потрапили під санкції? І про що мовчить посол України в Лівані Ігор Осташ? Відповіді шукала Альона Середа.

https://www.youtube.com/watch?v=OR3ieKtFWoM

Та ще заплутанішою у цьому розслідуванні виявилася історія Лексуса із дипномерами. Отже, ще раз уважно дивимось на номерний знак. Чиє це авто? З цим запитанням представники "СтопКору" звернулись безпосередньо до посольства.

Та отримали відписку: "Посольство Республіки Ліван в Україні отримало ваш запит, та після розгляду вважаємо, що вам доцільно звернутися до Міністерства закордонних справ України".

А ось відповідь міністерства. Це – перелік автомобілів і реєстраційні номери. Лексуса тут немає. Але дійсно, цифра 255 – це дипломатичний номер України в Лівані.

Автівка з дипломатичними номерами

"Протягом останніх п’яти років на балансі Посольства України в Ліванській Республіці автомобілі марки Lexus не перебували і як службові транспортні засоби автомобілі такої марки не використовувались", – повідомили в МЗС.

Окрім того, нам відповіли, що МЗС доручило Посольству зробити запит до компетентних органів Лівану щодо надання інформації про перебування у період з 2013 року до цього часу автомобілів марки Lexus на дипломатичних номерних знаках, приналежних українському дипломатичному представництву.

Єдиний, хто підтвердив, що фото не підробка і авто справді існує – це Марун Мерхеж.

"Ця машина належить посольству. Цьому номеру не 5 років, він існує з 1995 року, тому що ми дарували машину посольству в 95-му, потім іншу машину і це вже третя машина. Тому що тоді в України не було грошей купувати представницьку машину", – стверджує підприємець.

Отже, виходить, що стороння людина користується майже безкрайніми можливостями завдяки зв’язкам з українськими дипломатами? Адже дипломатичні автівки фактично недоторканні.

Як зазначає адвокат Дмитро Кострюков, в Україні автомобілі на дипломатичних номерах, які відносяться до почесного консульства, мають привілеї на дорогах. Поліцейські не можуть їх зупиняти, проводити перевірку документів та речей. Крім того, правоохоронні органи не можуть проводити обшуки на території консульства.

Другие новости

Полицейская в Одессе отказалась охранять церковь в Одессе, сказав что не жалко, если погибнут люди (видео)

Полицейская в Одессе отказалась охранять церковь в Одессе, сказав что не жалко, если погибнут люди (видео)

К службе в полиции девушка приступила всего месяц назад

Британская разведка: Россия готовит первую мобилизацию на оккупированной части Запорожской области

Британская разведка: Россия готовит первую мобилизацию на оккупированной части Запорожской области

По мнению специалистов, российская мобилизация в этом регионе будет ограничена, потому что многие выехали из Запорожской области.

В Николаеве произошел смертельный вооруженный конфликт: подозреваемым оказался брат предателя Невенчаного

В Николаеве произошел смертельный вооруженный конфликт: подозреваемым оказался брат предателя Невенчаного

Среди пострадавших оказался скандальный рецидивист Юрий Богомятков