ПоддержатьУкраїнська

Безплатні тести: столичні антикорупціонери долучилися до боротьби з коронавірусом (фото)

StopCor
StopCor

StopCor

Безплатні тести: столичні антикорупціонери долучилися до боротьби з коронавірусом (фото)

Громадські активісти з ГО «Стоп корупції» зробили власний внесок у боротьбу з коронавірусом у столиці. Антикорупціонери безплатно перевірили понад сотню киян за допомогою експрес-тестів. Що це за тести, звідки вони і як працюють – розповів координатор проєкту, відомий журналіст Роман Бочкала.

 Активісти провели в столиці безкоштовне експрес-тестування Фото: Інстаграм Романа Бочкали

«Стопкорівці» власним коштом придбали понад 200 експрес-тестів німецького виробництва. Саме такі тест-системи використовують у німецьких та іспанських лікарнях для діагностики COVID-19.

«З допомогою наших іспанських друзів ми і дістали ці тести. На жаль, не вдалось отримати їх безкоштовно – ціни різні, це вже спекулятивний попит. Тести зараз дуже всім потрібні. Тому їх важко отримати без оплати, але ми їх роздаємо задарма. Це – наш волонтерський внесок у боротьбу із коронавірусом», – зазначив Роман.

За словами журналіста, вартість однієї баночки з тестами варіюється від 15 до 200 доларів. У кожній баночці – десять тест-стрічок.

Діагностика проста: необхідно просто вмочити тест-стрічку в сечу людини. Протягом 15 хвилин стрічка набуває певного кольору. Жовтий або помаранчевий колір означає, що ця особа не інфікована коронавірусом. Зелений колір – тривожний показник.

На жаль, в Україні правоохоронці вже кілька разів фіксували поширення і використання фальшивих експрес-тестів. Тому в ГО «Стоп корупції» закликають бути обачними і не купувати неперевірені тести сумнівного походження. Тест-системи, придбані активістами, волонтери спершу перевірили на пацієнтах із підтвердженими випадками в одній із лікарень.

Координатор ГО «Стоп корупції» також наголосив: експрес-тести не дають стовідсоткової гарантії – достовірність такої діагностики становить 90 відсотків. Утім, саме завдяки цим стрічкам активісти виявили три випадки інфікування коронавірусом із-поміж сотні людей, яких перевірили.

 Частину тестів передали волонтерам та АТОвцям Фото: СтопКор

Одного разу це була людина, яка контактувала з хворим. Просто вирішила перевіритись і отримала підтвердження. У двох інших випадках люди навіть не підозрювали, що вони можуть мати SARS-Cov-2. Але виявилося, що вони таки є носіями вірусу.

«Я вважаю, що кожен має право на тест. Не розумію, чому тести надають тільки тим, у кого є підтвердження, підозри тощо, бо в кожному випадку симптоматика різна. І не завжди буде сухий кашель чи певна температура, відсутність чи наявність нежитю. Це — новий вірус, люди його погано знають, лікарі з ним ніколи не стикалися. Я вважаю, що масове тестування – це запорука виявлення спалахів хвороби. Так чинила Південна Корея, так вчиняли в багатьох інших країнах. Це показує гарні результати, і хай це дає не 100 відсотків, але і 90 відсотків – це теж дуже непогано. І тому всі, хто має можливість перевірятися, – має це робити», – резюмував пан Бочкала.

Зауважимо, що частину тест-систем представники громадської організації передали волонтерам та у зону ООС. Наразі діагностика триває.

Другие новости