ПоддержатьУкраїнська

Команда "Стоп корупції" засуджує спроби тиску та переслідування громадських активістів

StopCor
StopCor

StopCor

Команда 'Стоп корупції' засуджує спроби тиску та переслідування громадських активістів

Команда "Стоп корупції" занепокоєна через випадки тиску та переслідування громадських активістів після розслідувань та розголосу злочинної діяльності одіозних служителів Феміди.

На думку представників проекту, останнім часом почастішали і набули системного характеру обшуки у квартирах колег.

"Сьогодні харківська поліція на підставі ухвали Печерського районного суду міста Києва за підписом судді Білоцерківець провела обшук у юриста Харківського антикорупційного центру і члена ради громадського контролю при НАБУ Володимира Рисенка. За нашою інформацію, обшук проводили у рамках розслідування кримінальної справи стосовно підприємства, на якому Рисенко працював у 2013-2014 роках.

Проте факти, які стали об'єктом розслідування, датовані 2015-2016 роками, а на той час Рисенко уже звільнився. Але незважаючи на це Печерський райсуд дав дозвіл на обшук, причому процесуальні дії проводить не та особа, на ім'я якої виписана ухвала.

За нашими даними, раніше той самий суддя Білоцерківець був об'єктом розслідування, у якому брав участь Рисенко і, можливо, сьогоднішній обшук є нічим іншим, як помстою. Команда проекту засуджує такі дії і вважає їх тиском на громадських активістів. Останнім часом такі епізоди стали ганебною практикою.

Так минулого тижня, після розслідування про невідповідність стилю життя судді Голосіївського суду Олени Первушиної її задекларованим статкам, правоохоронці провели обшук у квартирі активіста Автомайдану. Автомайданівця звинувачували у ніби-то стеженні за головою Голосіївського суду.

Ми вбачаємо у цих історіях тиск та залякування наших колег – громадських активістів. У цій ганебній практиці прослідковуються репресії 2010 року, коли представники злочинного режиму Януковича у такий спосіб розправлялись з "неугодними".

Ми звертаємось до правоохоронних органів провести справедливе та всебічне розслідування у цих справах", – зазначив координатор "Стоп корупції" Роман Бочкала.

Другие новости