ПоддержатьУкраїнська

Мінекології б'є на сполох через нестачу питної води

StopCor
StopCor

StopCor

Мінекології б'є на сполох через нестачу питної води

Українцям почало не вистачати питної води, констатував міністр екології Остап Семерак. А все тому, що природні водойми забруднюються підприємствами, і цього ніхто не контролює.

Мінекології б'є на сполох через нестачу питної води

Новину повідомляє "Преса України".

В Україні протягом останніх років рівень наповнення річок залишається на відмітці 20% від необхідного стандарту, розповів міністр.

"Сьогодні в Україні не залишилося жодного озера чи річки, де б якість води була на рівні першого класу. Так, минулого літа я кожного ранку прокидався і з жахом переглядав новини, чи не почався мор риби ще в якійсь річці", – сказав він.

За його словами, за таке недбале ставлення до природних ресурсів жодне підприємство в Україні не понесло покарання. На думку Семерака, це пов'язано зі слабким українським законодавством, згідно з яким за таке поводження з природою передбачена тільки адміністративна, а не кримінальна відповідальність.

"В грудні минулого року парламент в дуже швидкому режимі приймає закон, який забороняє у 2017 році будь-які перевірки, зокрема й екологічні. Відтак, наразі Міністерство природи фактично опинилося під мораторієм проведення перевірок", – роз'яснив він.

Нагадаємо, місцеві жителі розповіли, що вода в місті Ніжин Чернігівської області вже давно мала неприємний запах. Проте на днях ситуація погіршилася – вона набула яскравого рожевого кольору.

Другие новости