ПоддержатьУкраїнська

На Житомирщині громада збирає підписи за старосту Ігнатполя

Наталья Полынкова
Наталья Полынкова

Региональный редактор

На Житомирщині громада збирає підписи за старосту Ігнатполя

Жителі села Ігнатпіль, що віднедавна входить в Овруцьку територіальну громаду Коростенського району  Житомирської області, збирають підписи на підтримку свого старости. Люди дізналися, що його планують замінити на нового ставленика голови ОТГ. Селяни звертаються до місцевої ради та просять не допустити зміни представника села. Вони готові до рішучих кроків: планують перекривати міжнародну трасу М 21.

 Жителі Ігнатпіля на Житомирщині просять голову Овруцької ОТГ лишити їм старосту округу Фото: соціальні мережі

Не віддамо старосту! Підписи з проханням залишити старосту Сергія Лобика збирають жителі села Ігнатпіль. Уже назбирали більш як 300 підписів. Їх планували передати на сесії Овруцької міської ради 19 листопада. Утім напередодні засідання сесії перенесли на 23 листопада.

Громада звернулася до борців із корупцією з проханням підтримати людей і не допустити заміни старости. Жителі  села Ігнатпіль звернулися до місцевого депутата та голови Овруцького відокремленого підрозділу ВГО «Стоп корупції» Петра Левківського. Про це розповіли представники Овруцького осередку антикорупційної організації.

 Ігнатпіль просить лишити йому старосту Фото: СтопКор

«Ігнатпільці не можуть нарадуватися своєму старості! Він молодий, енергійний, не цурається будь-якої роботи. Може домовлятися в інтересах громади. Коли в нас був сніг і не вистачало техніки для розчищення вулиць, він залучив приватників. І сам сів за трактор і сніг розгрібав – із 8 ранку до 10-ї вечора! Будь-яка бабуся в Ігнатполі його з радістю у гості запросить», — розповідає членкиня місцевого підрозділу ВГО «Стоп корупції» і місцева жителька Олена Федорук.

Активісти розповіли, що менше року тому молодого старосту призначив очільник міської ради Овруча Іван Коруд. Відтоді жителі села захоплюються енергійністю та відданістю представника Ігнатпільського старостинського округу. За неповний рік він зробив більше, ніж його попередник за 18 років – кажуть місцеві. А тепер, за інсайдерською інформацією, той самий міський голова хоче його зняти з посади під виглядом переведення на іншу – розповідають місцеві жителі.

 В селі Ігнатпіль на Житомирщині зібрали понад 300 підписів під зверненням щодо старости Фото: СтопКор

«СтопКор» звернувся за коментарем до пана Коруда.

Він заявив, що в порядку денному сесії не стоїть питання щодо зміни старости  Ігнатпільського старостинського округу. Щоправда, оговорився про «підвищення».

«Хіба як людина іде на підвищення – це корупція?» — зазначив голова ОТГ.

На уточнення редакції, чи погоджувалося з громадою питання заміни старости та переведення кудись Сергія Лобика, він запевнив, що староста лишається.

— Ми не переводимо нікуди нікого.

– Тобто він лишається старостою в селі Ігнатпіль?

– Так, — заявив Іван Коруд.

Утім, у громаді не дуже вірять цим обіцянкам.

Цікаво, що напередодні увечорі сесію міськради Овруча раптом  перенесли з 19 на 23 листопада саме після того, як міський голова надав коментар редакції «СтопКору».

 Сесію Овруцької міськради перенесли Фото: СтопКор

«Ніхто не бере думку громади до уваги, коли у голови ОТГ є свої інтереси зі зміни старости», — кажуть у місцевому підрозділі «Стоп корупції».

Зазначимо, що подібна ситуація була в сусідньому селі Хлуплянах. Там  питання про зміну старости виносили на сесію міськради, попри те, що люди були проти та збирали підписи. Депутат і голова осередку ВГО "Стоп корупції" Петро Левківський відреагував на звернення громади і виступив на сесії міськради. Старосту вдалося відстояти.  Під час голосування для зміни представника громади не вистачило голосів.

«Ми хочемо попередити голову Овруцької міської ради та депутатів, що не віддамо свого старосту! Бо така людина дуже потрібна селу. А якщо голова ОТГ хоче його підвищити – нехай зарплатню підвищить, бо він дійсно заслужив», — висловлює Олена Федорук думку громади села.

Нагадаємо:

  • Нещодавно суд на Житомирщині викликав як співвідповідача у справі щодо дописів в соціальних мережах засновника «Фейсбуку» Марка Цукерберга. Позивачем у цій справі був саме голова Овруцької ОТГ.

Другие новости