ПоддержатьУкраїнська

«Справи про напади на журналістів в Україні - на розгляді в міжнародних судах», – Панкратова

Ксенія Веркалець
Ксенія Веркалець

Журналіст, редактор

«Справи про напади на журналістів в Україні - на розгляді в міжнародних судах», – Панкратова

Справи про напади на представників ЗМІ, які не отримують належного реагування та вироку суду в Україні, перебувають на розгляді в міжнародних судових інстанціях. Про конкретні приклади розповіла під час громадських слухань адвокатка та медіаюристка Людмила Панкратова.

 Медіаюристка Панкратова розповіла про розгляд справ про напади на журналістів на розгляді в ЄСПЛ Фото з відкритих джерел

«Зараз кілька справ про напади на журналістів пішли на комунікацію в Європейський суд з прав людини. І це справи, які стосуються перешкоджання журналістській діяльності.

Зокрема, це справа, яка розпочалася в 2016 році в Україні, коли працівники СБУ протидіяли Михайлу Ткачу і Кирилу Лазаревичу біля СБУ. Ця справа розслідувалась військовою прокуратурою і 5 разів закривалася за відсутністю складу злочину. І 5 разів Апеляційний суд відправляв її знову до військової прокуратури, для того щоб злочин розслідували. Коли вчетверте Апеляційний суд направив документи до прокуратури, ми зрозуміли, що ніякого захисту на національному рівні не буде, і звернулися до ЄСПЛ. Ця справа пішла якраз в прискореному провадженні, тому що звернулись в 2019 му році. І вже зараз маємо комунікацію», — зазначила Людмила Панкратова.

Справи про напади на журналістів: на що звернути увагу?

На думку медіаюристки, рішення по цій справі встановить певні маркери або підстави. І визначить, на що треба звертати увагу. І чому все таки держава Україна досі не виконує свої позитивні зобов’язання щодо належного розслідування таких справ.

 В НСЖУ відбулися громадські слухання щодо безпеки журналістів Фото: СтопКор

Адвокатка впевнена, що спільні заходи за участі Нацполіції, Генпрокуратури матимуть позитивний вплив на рішення ЄСПЛ. Бо держава робить усі необхідні кроки для того, щоб ці злочини розслідувати.

Нагадаємо:

  • 2 листопада НСЖУ спільно з посольством Федеративної Республіки Німеччини провели громадські слухання з безпеки журналістів.
  • На заході обговорювали рівень безпеки роботи журналістів в Україні, актуальний стан розслідувань резонансних справ, механізми покращення рівня фізичної безпеки журналістів України та кроки для зниження кількості інцидентів.

Другие новости