У Києві брокери-шахраї розташували свої офіси в одному з найбільших бізнес-центрів міста – «Гулівері». Аферисти за місяць реєструють сотні фірм, які розташовані на 10, 11, 12, 32 поверхах будівлі. Сергій Остапчук - експерт у галузі міжнародних фінансових ринків, керуючий партнер бізнес-школи, разом із командою обіцяють громадянам «гарні заробітки», а в результаті - лишають без коштів. Ошукані люди не можуть туди потрапити нібито через карантин.
Через інвестиційних шахраїв у п'ятницю біля ТРЦ «Гулівер» невідомі напали на мирних мітингувальників. Унаслідок сутички постраждали близько 10 осіб, у одного чоловіка зламаний ніс. Люди вийшли на акцію, щоб застерегти українців та іноземних громадян від інвестування в псевдоінвестиційні компанії. За даними активістів, нападали охоронці торговельного центру. Ані керівництво, ані поліція належним чином не відреагували на те, що сталося.
Притягнути ж Остапчука до відповідальності неможливо, адже він заявляє, що є медійною особою і його просто залучають як мотиватора та тренера. Тому він постійно мігрує компаніями. Про те, як аферисти кидають людей, пише «УНІАН», посилаючись на «Гроші».
Хто такий Остапчук
«Тетяна Яловчак – українка, яка підкорила найнебезпечніші вершини світу. Вся країна спостерігала за її сходженнями. І вона, без перебільшення, справжній герой!» - кажуть журналісти.
«Ми пишаємося тим, що закрили проєкт "Сім вершин". Я здійснила сходження на всі найвищі точки континентів планети Земля. Я пишаюся, що я українка», - розповідає Яловчак «Грошам».
Здолавши свої вершини, Тетяна тепер виступає мотиваційним тренером для бізнес-компаній.
«Це – фармацевтичні компанії. Це банки. Це айті-сфера», - розповідає жінка.
На одній із таких зустрічей вона підписує свою книгу про Еверест керівнику компанії. Судячи з відео з ним, він – крутий бізнесмен. Про нього знімають рекламу, він подорожує всією країною та зустрічається з різними «партнерами». Офіс розташований в одному з найбільших бізнес-центрів столиці – «Гулівері», на 32-му поверсі…
Сергій Остапчук, як його представляють, експерт у галузі міжнародних фінансових ринків, керуючий партнер бізнес-школи… Він – брокер. Разом зі своєю командою він грає на ринку валют, нафти, дорогоцінних металів. Він — просто сама впевненість, і якщо ризикувати, граючи на біржі, то, без сумніву, разом із таким впевненим у собі, успішним чоловіком.
Тож коли Сергій Остапчук зателефонував герою «Грошей» Сергієві, який щойно закінчив курси трейдерів-новачків, хлопець ніби пірнув у інше, чарівне життя.
«Сергій зателефонував, назвався співробітником компанії ВІНК, запропонував зустрітися, пограти в «Мафію»… Спочатку було реально шалено! Мені 21, а приходять дорослі люди, ділові… Мене це вразило», — розповів Сергій «Грошам».
Остапчук запропонував йому співпрацю, і хлопець погодився.
«Мова була про те, що за визначену комісію Остапчук буде торгувати і собі, і мені», — розповідає Сергій «Грошам».
На початку трейдер-новачок завів 1 тисячу доларів. Але торгівля не йшла. Хлопець хотів вивести кошти, написав листа до «Естер Холдінгс» – брокерської компанії, через яку торгувала компанія Остапчука «Вінк», але отримав дивну відповідь.
«На заявці було написано: заявка відхилена, тому що порушені якісь умови виводу коштів. Відхилена. Відхилена. Відхилена», - бідкається Сергій.
«Естер Холдінг» – офшорна компанія, зареєстрована в республіці Вануату, в Тихому океані, відповіла, що гроші вивести не можна.
«А потім з усіх рахунків зникли гроші – мінус, мінус. Зараз там по нулях», - розповідає «Грошам» Сергій.
Він втратив 1000 доларів та більше не захотів грати з Остапчуком. Хтось скаже: «Ну, буває, не всім щастить». А хтось ще й додасть, що тисяча доларів – не такі вже й великі гроші. Втім, інший співрозмовник «Грошей», Олег, розповідає схожу історію, але вже зі значно більшими сумами втрат.
Йому зателефонували з тієї ж компанії ВІНК, що й Сергієві. Мовляв, ВІНК – представник надійного брокера, пропонує свої фінансові послуги. Все було як завжди – тобі відкривають особистий кабінет, ти заводиш кошти та граєш на коливаннях валют «євро – долар».
«Перший рахунок був на 3 тисячі доларів», - розповідає Олег «Грошам». Але одразу пішов у мінус.
Утім, досвідчений тренер сказав, що не треба сумувати. Удача любить наполегливих.
«Було ще два рахунки на 4,5 тисячі та на 14,5», - каже Олег.
Бізнес-тренер пропонував різні схеми: «Спочатку торгівля з роботом. Він відкриває позицію, закриваю її вручну. Вийшло так, що робот почав мінуси давати. Причина – ситуація у світі змінилася. Через Трампа ринок став дуже волатильним».
Та якщо з роботом не вийшло, допоможе професіонал, якого порадив Остапчук.
«Залучили нібито дуже досвідченого трейдера, з величезним досвідом, 15 років. Показували прекрасні звіти – як торгує, які хороші результати робить», - розповідає «Грошам» Олег.
Але… в Остапчука та його колег вже було пояснення, навіть коли мінус з’їв усі гроші хлопця.
«У всьому звинуватили мене. Нібито я змусив їх відкривати ці позиції, бо я хотів прибутків», - розповідає він.
Олег - далеко не новачок у брокерській справі та заробляє на цьому. Але якщо раніше йому час від часу вдавалося осідлати фортуну, то тут він зрозумів – це неможливо. Його рахунком керує хтось інший!
«У мене зник доступ. І пароль мій змінився без мого відома», - підкреслює він.
Олег втратив 24 000 доларів. Але хлопці з офісу на 32-му поверсі «Гулівера» придумали ще один фінт, аби витягнути з нього ще грошенят: «Прийшов запит на підвищення маржі. Тобто коштів уже не вистачає. Якщо я їх не додам, позиції самоліквідуються».
Зараз на його рахунку нібито лежить понад 10 000 доларів. Але це - просто цифри. Телефон «досвідченого брокера» не відповідає. А особисто з ним поспілкуватися важко.
Якщо ти рядовий шахрай, ти заховаєш свій офіс десь у спальному районі. Але якщо ти супершахрай, ти відкриєш його у найпрестижнішому хмарочосі в центрі міста.
«Вони розташовані в «Гулівері». Під охороною. Щоб до них не можна було просто так потрапити. Приходиш в «Гулівер», а там говорять, що зараз карантин, офіс зачинений», - розповідає «Грошам» Олег.
Прославлена альпіністка Тетяна Яловчак пам’ятає свій виступ перед брокерами з «Гуліверу». І вже розуміє, що її просто використали, аби підняти рейтинг «брокерської компанії». Це давній прийом всіх шахраїв – залучати до реклами успішних, відомих людей, яким довіряють.
Як повідомляв "СтопКор" раніше, з’явилися нові подробиці масової бійки біля ТРЦ «Гулівер» у Києві.