ПоддержатьУкраїнська

«Затишну оселю» Гранцевої підозрюють у рейдерстві: захоплення ЖК на Оболоні

Надежда Рогальская
Надежда Рогальская

Редактор, аналитик

«Затишну оселю» Гранцевої підозрюють у рейдерстві: захоплення ЖК на Оболоні

«Затишна оселя»: приватний ЖЕК чи рейдерська структура? У поліції розслідують кримінальне провадження за фактом підробки документів у столичному ЖК. Там змінили управителя, не спитавши дозволу в більшості мешканців: керування майном комплексу довірили фірмі скандальної Діани Гранцевої. За якою схемою захоплюють будинок і хто саме входить до так званої ініціативної групи? Розбиралася Марія Гураль.

У «Затишній оселі» відхрещуються: мовляв, вони тут ні до чого, а зміну управителя ініціювали самі ж власники квартир. Уповноважили укладати новий договір дев’ятеро осіб, які й стали врешті ініціативною групою. І саме вони визначали долю житлового комплексу.

«Як правило, це те, що залишається за кадром. Ці ініціативні групи створюються саме тією організацією, яка хоче зайти на обслуговування цього житлового комплексу. Тобто це – розроблена стратегія, розроблена методика перерозподілу фінансів», – коментує адвокат Олександр Кияр.

Як розповідає журналістка Марія Гураль, знімальна група «СтопКору» намагалася поспілкуватись із представниками цієї ініціативної групи, а саме з головою та секретарем установчих зборів. Однак на телефонні дзвінки вони не відповідали.

«Затишна оселя» не вперше фігурує у подібних історіях

Під час розслідування також з'ясувалося, що компанія «Затишна оселя» вже є відповідачем у кількох судових позовах про скасування рішення загальних зборів співвласників щодо зміни управителів. А очільниця фірми взагалі фігурувала не в одному рейдерському скандалі.

 Приватний ЖЕК Гранцевої підозрюють у рейдерстві Фото: скриншот

Ідеться про Діану Гранцеву. Вона балотувалася в мери Києва, водночас під гаслом отримання «зеленого» тарифу намагалася прокласти нову лінію електромереж на Київщині — і це попри те, що інші жителі були категорично проти. Також жінка причетна до гучної справи про рейдерське «відтискання» кондитерської фабрики «Житомирські ласощі».

Утім, керівник «Затишної оселі» запевняє, що пані Діана жодним чином не впливає на діяльність компанії.

На підставі отриманої інформації журналісти ІА «Стоп корупції ТБ» надіслали запити до відповідних державних органів, зокрема Департаменту житлово-комунальної інфраструктури. Однак там повідомили наступне.

«Департамент житлово-комунальної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради не несе відповідальності за достовірність інформації, викладеної у копії протоколу зборів співвласників багатоквартирного будинку», – йдеться у відповіді.

Отже, ми продовжимо стежити за перебігом розслідування цієї справи та сподіваємося, що правоохоронці все ж розставлять всі крапки над «і».

Нагадаємо:

  • Засновницею «Затишної оселі» є Діана Гранцева. Відомо, що в жовтні 2020 року жінка балотувалась у мери столиці. Ще тоді ЗМІ писали про скандал із рейдерством, у якому засвітилася амбітна політикиня.
  • 1 жовтня на столичній Оболоні місцеві мешканці, депутати, активісти та поліція зібралися через рейдерство столичного ЖК фірмою «Затишна оселя» екскандидатки в мери Діаною Гранцевою.

Другие новости