ПоддержатьУкраїнська

Після журналістського розслідування про вирубування лісу прокуратура Чернівецької області відкрила кримінальне провадження

StopCor
StopCor

StopCor

Після журналістського розслідування про вирубування лісу прокуратура Чернівецької області відкрила кримінальне провадження

Після виходу в ефір розслідування "СтопКору" про незаконне вирубування лісу на Буковині та численних звернень громадських активістів прокуратура Чернівецької області відкрила кримінальне провадження. Окрім того, під час зйомок за результатами конкурсу в Держлісгосп обрали нового керівника. Про це повідомляє автор сюжету Аліна Семенюк.

"Нещодавно ми розмістили журналістське розслідування наших колег щодо незаконного вирубування лісу на Буковині. В матеріалі ми звернулися до керівника поліції Сергія Пілігріма, начальника Управління захисту економіки Тараса Гусара, начальника Управління внутрішньої безпеки Олексія Ілляшенка та до прокуратури з вимогою зреагувати на ганебні факти наведені у відеоматеріалі колег.

В Управлінні захисту економіки, після того як ми вислали на електронну пошту відео, повідомили, що передадуть матеріал керівництву, внутрішня безпека та у відомстві Сергія Пілігріма, як завжди, проігнорували проблему і зробили вигляд, що нічого не відбувається. І лише прокуратура області відреагувала на матеріали, надані у ЗМІ, і відкрила кримінальне провадження", - ідеться на сайті видання The Chernivtsi Times.

"За фактами, наведеними у журналістському розслідуванні, прокуратура Чернівецької області внесла відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст.246 КК України (незаконна порубка лісу).

У відеосюжеті зафіксовано факт вивезення з Верхньо-Петрівецького лісництва деревини, що за своїм обсягом перевищує ту, яка зазначена в документах. Також встановлено, що складування деревини на пилорамах, розташованих на території Глибоцького району Чернівецької області, перевищує ту кількість, яка зазначена в документах", – ідеться в повідомленні прес-служби прокуратури Чернівецької області.

"Щоправда, розслідування у вказаному кримінальному провадженні здійснює слідчий відділ Сторожинецького відділу поліції ГУНП в Чернівецькій області, якого в матеріалі, по суті, й звинувачують у "кришуванні" цих вирубувань, тож сподіватися на об’єктивне розслідування не доводиться. Але, можливо, прокуратура все-таки буде прискіпливішою у контролі за цією справою, та й Управління внутрішньої безпеки прокинеться після зимової сплячки і спробує якось відреагувати на звинувачення активістів", - ідеться у статті.

Нагадаємо, чернівецькі колеги "СтопКору" викрили вражаючі масштаби нищення лісів Карпат. Браконьєри вирубують тисячі кубів відбірної деревини і порушують мораторій на вивезення сировини за кордон. У злочинній змові ділки, чиновники, які знайшли лазівку в законі, та митники, які на кордонах заплющують очі на заборонені до вивезення вантажі, зазначили журналісти у сюжеті. За документами, на митниці провозять дрова, а насправді – кругляк. Екологи б'ють на сполох, такими темпами і з такими ненаситними апетитами браконьєрів за 20 років в Україні на місці Карпат залишиться пустка, йшлося у сюжеті "СтопКору".

Другие новости