ПоддержатьУкраїнська

«Справи Майдану»: ДБР повідомило про підозру двом колишнім суддям Соснівського районного суду міста Черкаси

StopCor
StopCor

StopCor

«Справи Майдану»: ДБР повідомило про підозру двом колишнім суддям Соснівського районного суду міста Черкаси

Слідчі Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках Державного бюро розслідувань спільно з прокурорами Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини, пов’язані із масовими протестами у 2013-2014 роках Офісу Генерального прокурора 6 березня 2020 року повідомили про підозру двом колишнім суддям Соснівського районного суду міста Черкаси.

Екссудді підозрюються у:

  • постановленні суддею завідомо неправосудних ухвал, вчиненому в особистих інтересах (ч. 2 ст. 375 Кримінального кодексу України);
  • завідомо незаконних арештах, які спричинили тяжкі наслідки, вчинених в особистих інтересах за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 371 Кримінального кодексу України);
  • незаконному перешкоджанні організації та проведенню зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, вчиненому службовою особою за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ст. 340 Кримінального кодексу України).

Слідством встановлено, що колишні судді -  нині адвокати, 25-26 січня 2014 року вчинили протиправні дії щодо 17 осіб. Громадянам було незаконно обмежено особисту свободу здебільшого шляхом поміщення під варту. Рішення приймались без достатніх та належних доказів про вчинення ними масових заворушень, задля перешкоджання організації та проведенню подальших мирних зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій в місті Черкасах та інших регіонах.

Наразі вирішується питання про обрання відносно підозрюваних запобіжних заходів.

У разі доведення вини, колишнім суддям загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Другие новости