ПоддержатьУкраїнська

Укрзалізниця: монополія на швидкість

StopCor
StopCor

StopCor

Укрзалізниця: монополія на швидкість

Середня швидкість вантажних потягів в Україні складає 20-30 км/год, а пасажирських – 80 км/год. 160 кілометрів на годину – поки максимальна швидкість для поїздів, що їздять Україною, але тільки для Інтерсіті й тільки на окремих ділянках. Водночас у Європі середня швидкість складає 350 км/год, а в Китаї та Японії доходить і до 600 км/год. Чому українські поїзди рухаються з такою повільною швидкістю та хто не зацікавлений у тому, аби українці пересувалися з комфортом – дослідили журналісти «СтопКору».

«Для України швидкість 30 для вантажних чи 80 для пасажирських – це ХІХ століття», – коментує міністр інфраструктури України Володимир Омелян, – «Насправді з такою швидкістю колись рухались потяги ще під час Австро-Угорської імперії». 

Укрзалізниця: монополія на швидкість

А причина цієї черепашачої швидкості – погана якість рейок. Рейки, які закуповує Укрзалізниця для побудови шляхів вітчизняного виробника, є найнижчої 1-ої категорії якості та мають нижчі показники, ніж рейки вищої категорії якості за геометричними параметрами, їх довжина складає 25 метрів. Основною проблемою при експлуатації цих рейок є інтенсивний боковий знос, а також поява дефектів різного роду, малий термін експлуатації у порівнянні з виробниками рейок Австрії, Японії та інших країн.

До речі, у більшості країн світу та й навіть у Росії вже давно випускають рейки довжиною щонайменше вдвічі, а то й у 4 рази довше – у 100 метрів. Саме це й дає можливість розвивати швидкість локомотивів.

Варто згадати, що за останніх п’ять років Укрзалізниця закупила рейок на суму 3 млрд 730 млн грн, і у всіх тендерах перемагало єдине підприємство – «Метінвест СМЦ».

Детальніше – у власному розслідуванні «СтопКору». 

https://youtu.be/iBovpM-7FYA

Другие новости