ПоддержатьУкраїнська

За даними "СтопКору", НАЗК підловило скандального директора нацпарку на Донеччині Приймачука на приховуванні майна

StopCor
StopCor

StopCor

За даними 'СтопКору', НАЗК підловило скандального директора нацпарку на Донеччині Приймачука на приховуванні майна

Директор Національного природного парку «Святі гори» Сергій Приймачук не задекларував 2 власні земельні ділянки площею 0,16 та 0,3 га та вдвічі занизив площу будинку, що розташований на одній з них, не вказав відомості про орендовані земельні ділянки площею 0,13 та 0,4 га, а також про корпоративні права в ТОВ «Телерадіокомпанія «СТС». Про це активісти святогірського осередку «Стоп корупції» дізнались у НАЗК.

Приймачук не дотримався норм антикорупційного законодавства та подав неправдиві відомості у декларації на суму понад 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

Серед об’єктів декларування дружини посадовця відсутні відомості у декларації про приміщення кафе та автомобіль Suzuki Grand Vitara 2008 р. в., що перебувають у її власності, орендовану земельну ділянку площею 0,1 га та дохід від зайняття підприємницькою діяльністю.

Національне агентство з питань запобігання корупції направило до Національної поліції обґрунтовані висновки, затвердженні на засіданні агентства за результатами повної перевірки декларації чиновника за 2016 рік.

Нагадаємо, відповідальність за декларування недостовірної інформації на суму понад 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб передбачена статтею 366-1 Кримінального кодексу України. У разі виявлення ознак такого правопорушення Національне агентство затверджує обґрунтований висновок та направляє його до спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції.

Національне агентство також зазначає, що затвердження обґрунтованого висновку та направлення його до спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції не означає визнання особи винною у вчиненні правопорушення, а є підставою для здійснення досудового розслідування.

Нагадаємо, влітку минулого року представники об'єднаної команди «Стоп корупції» навідались до керівництва Національного природного заповідника «Святі гори» у Святогірську на Донеччині через вирубку дерев на території заказника. Подробиці нагадали активісти проекту.

«Спочатку директора НПП «Святі гори» Приймачука ми не застали на робочому місці, пізніше він сам зв'язався з активістами з місцевого осередку проекту та наполягав на зустрічі, а потім поводився агресивно та неадекватно.

Ми хотіли отримати пояснення щодо виявлених нами фактів незаконних рубок лісу в Теплінському лісництві 4 та 5 квітня цього року.

Також ми хотіли дізнатись, чому в «режим тиші» відбувалась рубка дерев, чому місцеві жителі не можуть виписати собі дрова в парку, а змушені купувати їх у посередника за завищеною ціною, але відповіді так і не отримали», – розповіли подробиці активісти «Стоп корупції».

Нагадаємо, активісти «Стоп корупції» у Святогірську викрили незаконну вирубку лісу в НПП «Святі гори».

«У прифронтовій зоні – Національному природному парку «Святі гори» – оголошено режим тиші для лісорубів. Проте Святогірська команда «СтопКору» фіксує в Теплінському лісництві порушників.

Директор Національного парку навідріз відмовився вірити у правдивість оприлюдненого активістами відео», – розповіли в святогірському осередку «Стоп корупції».

«СтопКор» зібрав круглий стіл і долучив до аналізу проблеми екологів з Харкова. Ті порахували збитки від знищення дерев і рідкісних рослин – понад 300 млн грн!

Крім того, відокремлений підрозділ «Стоп корупції» відвідав Департамент екології та природних ресурсів в Донецький області та надав відео докази правопорушення, що було вчинене 4 та 5 квітня 2017 року в НПП «Святі гори».

Також активісти за даним фактом звернулися до Керівника Донецької воєнно-цивільної адміністрації П. Жебрівського з ініціацією створення фахової комісії за участю Департаменту екології та природних ресурсів в Донецькій області, Державної екологічної інспекції в Донецькій області.

«Висновки робочої групи з вивчення ситуації підтвердили – вирубки дійсно були, а ліс розкрадали. Утім слідство за незаконне знищення лісу Слов'янська поліція вела недовго і провадження закрили вже за два тижні», – додали активісти «Стоп корупції».

Активісти й журналісти «СтопКору» запевняють: продовжуватимуть війну з корупцією і далі боротимуться за збереження природи.

Другие новости