ПоддержатьУкраїнська

На Одещині викрили злочинне угруповання інтернет-шахраїв

StopCor
StopCor

StopCor

На Одещині викрили злочинне угруповання інтернет-шахраїв

Організатор злочинної схеми створював оголошення та знаходив студентів-власників банківських карток, на які в подальшому надходили грошові кошти ошуканих покупців.

Працівники Причорноморського управління кіберполіції спільно зі спецпідрозділом "КОРД" та Громадською організацією "Спеціальне бюро по боротьбі з економічною злочинністю та корупцією України" припинили незаконну діяльність шахраїв, які ошукали громадян на 60 тисяч гривень, повідомляє прес-служба ГУ НП в Одеській області.

Після надходження заяви про незаконне заволодіння грошовими коштами громадянина з використанням мережі Інтернет, кіберполіцейські провели ретельну перевірку, за результатами якої Київським відділом поліції в м. Одесі було розпочато провадження за ч.3 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.

У ході перевірки було встановлено, що п'ятеро жителів м. Татарбунари організували схему незаконного заволодіння грошовими коштами користувачів інтернет-сайту, призначеного для продажу та обміну товарами. Для реалізації свого злочинного плану зловмисники, за винагороду в 250-350 гривень, використовували аккаунти постійних користувачів вказаного сайту, які мали позитивну репутацію.

Як з'ясували правоохоронці, правопорушники розміщували на сайті інформацію щодо продажу різноманітної продукції за ціною, суттєво нижчою за ринкову. Після того, як потенційні покупці зацікавлювалися товаром, зловмисники вели з ними активну переписку, у ході якої пропонували здійснити часткову або повну оплату на вказану ними банківську картку. Після отримання грошей вони повністю припиняли з покупцями будь-яке спілкування.

"Всі члени угруповання мали чітко розподілені обов'язки. Так, організатор злочинної схеми створював оголошення та знаходив студентів-власників банківських карток, на які в подальшому надходили грошові кошти ошуканих покупців, після чого знімав їх через банкомати. Інші четверо учасників групи спілкувалися з потенційними жертвами по телефону, пропонували їм здійснити передоплату на вказану ними банківську картку та теж знімали переведені гроші через банкомати", - розповів начальник Причорноморського управління кіберполіції ДКП НП України підполковник поліції Юрій Виходець.

В ході санкціонованих обшуків, проведених за місцями проживання зловмисників, працівники кіберполіції Одеської області вилучили 14 мобільних телефонів, 6 сім-карток мобільних операторів, 9 банківських карток, 3 ноутбука, 1 пристрій для передачі інтернет-даних, а також квитанції та 2 600 гривень, отриманих незаконним шляхом.

На теперішній час всім учасникам злочинного угруповання повідомлено про підозру у вчиненні зазначеного злочину. Двох із них, чоловіків віком 32 та 30 років, затримано.

Розслідування триває.

Другие новости

Земля, имение и квартиры в Киевской области: журналисты посетили владение заместителя командующего НГУ Билоуса (фото)

Земля, имение и квартиры в Киевской области: журналисты посетили владение заместителя командующего НГУ Билоуса (фото)

Журналисты СтопКора приехали к заместителю командующего Нацгвардией Билоусу, чтобы спросить о скандальном приобретении формы для НГУ и его декларации

Оформили 200 'белобилетчиков' и давят на медперсонал: на Буковине руководство больницы заподозрили в злоупотреблениях

Оформили 200 "белобилетчиков" и давят на медперсонал: на Буковине руководство больницы заподозрили в злоупотреблениях

Что происходит в больницах Сторожинецкого района?

В Украине может появиться Министерство 'пропаганды', а часть существующих ведомств – ликвидируют: какие изменения ожидаются в правительстве Шмыгаля

В Украине может появиться Министерство "пропаганды", а часть существующих ведомств – ликвидируют: какие изменения ожидаются в правительстве Шмыгаля

Какие изменения ждут украинскую власть?