ПоддержатьУкраїнська

Фармацевтична компанія зі США здійснювала підкуп українських чиновників

StopCor
StopCor

StopCor

Фармацевтична компанія зі США здійснювала підкуп українських чиновників

Ізраїльська фармацевтична компанія Teva погодилася виплатити штраф у розмірі понад $519 млн для врегулювання звинувачень у підкупі чиновників у низці держав.

Як розповіли у Мін'юсті США, компанія платила мільйони доларів хабарів в Росії, Україні та Мексиці з метою просування своєї продукції, наприклад, препарату для лікування розсіяного склерозу, який вважається лідером продажів, повідомляє Reuters.

Teva заплатить $283 млн штрафу в рамках Закону США про протидію корупції за кордоном по звинуваченню Мін'юсту США. Компанія також виплатить $236 млн штрафу на прибуток та проценти для врегулювання громадянської справи, яку розглядає Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку США.

Серед іншого Teva визнала, що давала хабарі українським урядовцям, щоб отримати дозвіл на продаж лікарських препаратів.

Як наголошується на сайті Департаменту юстиції США, в період з 2001 по 2011 роки компанія виплачувала українському чиновнику щомісячний "гонорар", а також організовувала подорожі та надавала інші цінні речі на загальну суму близько $200 тис. В обмін на це чиновник використовував своє службове становище та вплив в українському уряді для вчинення дій по реєстрації фармацевтичних препаратів Teva.

Як пише Reuters, згідно з даними комісії з цінних паперів та фондового ринку США, корупційна схема Teva принесла компанії понад $200 млн незаконного прибутку.

Teva стверджує що з 2012 року було зроблено кілька кроків, щоб припинити сумнівну "співпрацю".

Другие новости