ПоддержатьУкраїнська

Ляшко не дорахувався більш ніж половини зроблених тестів на COVID-19

StopCor
StopCor

StopCor

Ляшко не дорахувався більш ніж половини зроблених тестів на COVID-19

Віктор Ляшко на брифінгах повідомляє про приблизно півтори-дві тисячі зроблених ПЛР-тестів на добу. Однак насправді цифра дещо менша і становить приблизно 800-900 тестів.

 Віктор Ляшко Фото: Сергій Долженко/ЕРА

Зокрема, Ляшко заявив, що лише за 7 квітня було перевірено дві тисячі людей із підозрою на коронавірус.

«Ми провели тільки за минулу добу дві тисячі досліджень ПЦР-методом», — наголосив він на брифінгу в середу.

За його словами, в середньому щодня тестують близько 1500 людей.

«Наразі ми тестуємо близько 1,5 тисячі зразків на день. Питання в тому, що ми починаємо розглядати і дивитися, чи завантажені вірусологічні лабораторії», — каже Ляшко.

Також він додає, що за потреби лабораторії можуть робити 30 тисяч ПЛР-тестів на тиждень.

«СтопКор» спробував дізнатися точну кількість ПЛР-тестів на офіційних ресурсах МОЗ. Але, як виявилося, такої статистики МОЗ не публікує.

Тоді ми звернулися до іноземних джерел – агрегаторів статистики про пандемію в усіх країнах світу. Є там статистика й з України. Ми перевірили: кількість випадків захворювань і смертей в Україні, яку фіксує МОЗ України, точно збігається з даними на агрегаторі. Очевидно, що ця статистика публікується на основі даних, що їх надають офіційні українські джерела. Але статистика про кількість виконаних тестів в Україні нас неприємно здивувала.

 Статистика міжнародного агрегатора Фото: скріншот

Агрегатор публікує дані про тестування підсумком, що зростає, за попередню добу. Оскільки ми відстежуємо дані щоденно, то для нас нескладно було вирахувати, скільки тестів зроблено за дві останні доби.

6385 тестів, зроблених 7 квітня, мінус 5495 тестів за 6 квітня. Дорівнює 892 тести за добу станом на 7 квітня.

7205 тестів за 8 квітня мінус 6395, зроблених 7 квітня, дорівнює 820 тестів за добу станом на 8 квітня.

Тобто, за даними, які публікує worldometers.info, в Україні на добу виконують 892 або 820 тестів. Ці цифри — вдвічі менші за ті, що їх озвучує під час брифінгів головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Якщо реальна кількість проведених ПЛР-тестів на коронавірус вдвічі менша за офіційно повідомлену, то це може свідчити:

- Або про погану роботу мережі медичних закладів з особами, які мали контакти з хворими на коронавірусну інфекцію. Мережа медичних закладів їх погано виявляє і тому ПЛР-тести просто не призначаються.

- Про погану логістику забору проб від пацієнтів із підозрою на коронавірус і передачу їх до лабораторії для дослідження ПЛР-тестами. Це та ситуація, коли частина пацієнтів очікує, коли їм зроблять тест за призначенням лікаря, а тест їм не роблять.

- Перевантаження тих лабораторій, які працюють у регіонах зі спалахом інфекції та високою захворюваністю.

Саме тому в нас виникають запитання.

По-перше, де правда? Чи приховує МОЗ України «незручну статистику» від громадян України? Або українські офіційні джерела не здатні надати коректну інформацію міжнародним організаціям, які здійснюють моніторинг ситуації із коронавірусом в усіх країнах світу?

По-друге, чому МОЗ України не публікує офіційну статистику проведених тестів на коронавірус на офіційних сайтах в Україні? Чому громадськість і журналісти мають дізнаватися ці дані з закордонних джерел? Може тому, що у цих справах є надто багато проблем, про які громадськості «не бажано знати»?

Другие новости