ПоддержатьУкраїнська

Боржниця-утікачка Софієнко не отримала 30 млн? Кошти пішли з України

Надежда Рогальская
Надежда Рогальская

Редактор, аналитик

Боржниця-утікачка Софієнко не отримала 30 млн? Кошти пішли з України

Державні виконавці «проґавили» мільйонний транш Софієнко? Бездіяльність чиновників обурила активістів. Тож представники трьох десятків підрозділів ВГО«Стоп корупції» з різних куточків України провели рейд у Львові.

Паралельно із містом Лева кілька акцій протесту відбулись і в столиці. Однак жоден із представників відповідальних держструктур так і не відповів однозначно: хто нестиме відповідальність за те, що борг Софієнко не стягнули до бюджету.

А НБУ на журналістський запит надіслав банальну відписку.

 Державний виконавець Тарабан не стягнула борг Фото: СтопКор

«Є якісь публічні особи, які на слуху, які виконують свої функції. Ті ж органи фінмоніторингу повинні перевіряти цих людей. Тим більше, якщо ці люди пов'язані з колишньою злочинною владою. Тобто вони на слуху, вони є в спеціальних списках. Їх у будь-якому разі перевіряють. Тобто ситуація, що якісь сумнівні гроші, велика сума, десятки мільйонів гривень потрапили на рахунок особи, яка обґрунтовано підозрюється у вчиненні злочинів. Тому що є підозра. І з цими грошима не зробили нічого для конфіскації чи направлення в бюджет України - це нонсенс. Такої ситуації бути не може», - коментує адвокат, керівник адвокатського об'єднання «Апріорі» Віктор Карпенко.

У виконавчій службі кажуть: тепер все залежатиме від Податкової, яка має надати їм інформацію про закордонні компанії Софієнко.

Як зазначає Віктор Карпенко, окружне управління ДФС не має таких повноважень.

«Тільки центральний офіс ДФС у Києві має, відповідно до наказів щодо співпраці з іншими країнами, встановити діяльність підприємств за межами країни і пояснити, що це є кошти держави. Які можна пустити, образно кажучи, на будівництво садочків, благоустрій тощо.  І подати інформацію в інші країни, де зареєстровані ці підприємства. Якщо там є активи, та країна повідомляє ДФС і відповідно блокує певні суми. Бо це є сумнівні кошти», - наголошує адвокат.

Ми продовжимо відстежувати тему боргу Лесі Софієнко. Підписуйтеся на канал «Стоп корупції» та чекайте на оновлення!

Другие новости