
Хто знищує вітчизняну медицину? На думку голови постійної комісії київської міськради з питань охорони здоров'я та соціальної політики Олега Гелевея, ситуація з недофінансуванням медичних закладів в столиці – закономірне продовження медреформи.
«Це недолуга медична реформа. Це навіть не реформа, а зміна у фінансуванні медичної галузі. І коли ми дивились, як приймається бюджет 2020 року, і побачили, яка цифра виділена на медицину, ми зрозуміли, що буде біда», – зазначив пан Гелевей.
https://www.youtube.com/watch?v=iRSZj1qjqvI&t=101s
За словами голови медкомісії КМР, кожна реформа потребує більшого фінансування, аніж зазвичай, оскільки можуть виникнути непередбачені витрати. Другий важливий момент – популяризація: реформу мали добре роз’яснити як серед медиків, так і серед населення України. Натомість лікарів просто поставили перед фактом.
Ситуацію з Київським перинатальним центром та Центром мікрохірургії ока міг би врятувати перехід з комунальної форми власності до державної і фінансування без укладення договору з НСЗУ або повний перегляд тарифів.

«А так у нас шлях важкий, тернистий до того, що ми, на жаль, самоліквідуємось. Або приймати пологи з наявними тарифами і закриватись внаслідок недофінансування. Або так, як є зараз. Будь-який шлях для нас програшний», – коментує директор Київського міського центру репродуктивної та перинатальної медицини Вячеслав Камінський.
Сам міністр охорони здоров'я Максим Степанов виняток, зроблений для двох медичних закладів, зривом медреформи не вважає. Натомість наголошує: обидва центри – високоспеціалізовані, а отже надають таку допомогу, яку звичайні лікарні надати не зможуть.

Хай там як, але постанова Кабміну про фінансування перинатального центру та центру мікрохірургії ока досі не опублікована, документи не передані і медзаклади залишаються без грошей. І поки народні обранці вирішують, наскільки коректне таке фінансування – без заробітних плат залишається майже тисяча столичних медиків.