Під гаслами боротьби за подолання корупції в будівництві ДІАМ подає невербальні сигнали про її існування та сталий розвиток. Ознаки корупційних проявів та прихильності до забудовника легко побачити в практиці застосування права. Коли при однакових умовах приймають кардинально протилежні рішення.
Подвійні стандарти ДІАМ легко відстежити при наданні (або ненаданні) дозволів на будівництво, а також у готовності відомства проводити перевірки.
Простий приклад: порівняємо долю двох об’єктів будівництва в столиці одного класу наслідків СС3.
- ЖК на Березняківській, 29, в Києві (ЖК Kub29). Кадастровий номер земельної ділянки: 8000000000:90:140:0045. Тип власності: Комунальна власність Цільове призначення: Іншої комерційної діяльності для будівництва, експлуатації та обслуговування офісного будинку. Назва об’єкта: Будівництво офісно-житлового будинку з підземним паркінгом на вул. Березняківська, 29 у Дніпровському районі м. Києва;
- ЖК на просп. Степана Бандери, 34а. Кадастровий номер земельної ділянки: 8000000000:78:192:0068. Тип власності: Комунальна власність. Цільове призначення: 03.10 Для будівництва та обслуговування будівель ринкової інфраструктури (адміністративних будинків, офісних приміщень та інших будівель громадської забудови, які використовуються для здійснення підприємницької та іншої діяльності, пов’язаної з отриманням прибутку). Для реконструкції наявних будівель під багатофункціональний комплекс громадського призначення із під’їздами до нього.
В обох випадках функціональне призначення за містобудівними умовами та обмеженнями — території громадських будівель і споруд.
Це — однакові випадки забудови житловими будинками землі громадського призначення з однаковим видом використання в зоні громадських будівель і споруд за Генпланом Києва.
У випадку з ЖК на проспекті Степана Бандери, 34а ДІАМ поки що відмовляє у дозволі на будівництво, прямо посилаючись на те, що реконструкція нежитлових будівель під багатофункціональний комплекс із запроєктованими квартирами не відповідає функціональному призначенню земельної ділянки відповідно до вимог містобудівної документації.
Натомість у випадку з ЖК на Березняківський, 29, де так само, за логікою, незаконність будівництва очевидна, ДІАМ займає позицію вимушеної «сліпоти». 21 грудня 2021 комісія при ДІАМ розглядає частину звернень і приходить до висновку, що немає обґрунтованих підстав для перевірки. Попри власну протилежну позицію в аналогічному випадку та обурення киян щодо житлової "свічки" замість офісної будівлі, ДІАМ у випадку з цим забудовником ухиляється від проведення інспекційних заходів. І мотивує тим, що немає підстав та обгрунтування для їх проведення.
Така позиція дивує активістів. Адже дозвіл видавала така “злочинна” ДАБІ. Тож провести перевірку та довести, що ДІАМ працює по-іншому, здавалося б, має бути справою честі.
Але — ні…
Так на чиєму боці Семен Кривонос? Пильнує за порядком у будівництві та захищає закон? Чи покриває «обраних» забудовників?
Нагадаємо:
- Як повідомляв "СтопКор", активісти здійснили моніторинг проблемних об'єктів будівництва у Хмельницькому у зв'язку з інформацією про перспективи призначення керівником Хмельницького ДІАМ Дениса Дунця.