ПоддержатьУкраїнська

Нові обличчя ДІАМ: інспектором буднагляду призначили колишню хостес

Георгий Жариков
Георгий Жариков

Правозащитник

Нові обличчя ДІАМ: інспектором буднагляду призначили колишню хостес

Реформа чи зашквар? Головним інспектором будівельного нагляду відділу виконання дозвільних функцій у будівництві Департаменту сервісних послуг ДІАМ мають призначити колишню хостес автосалону. Не маючи профільної освіти, кандидатка перемогла у конкурсі.

 Нові обличчя ДІАМ Ілюстрація: СтопКор

Сьогодні продовжимо рубрику «недопосадовці» ДІАМ. Пропоную звернути увагу на Герасименко Маргариту Олегівну, яка визначена переможцем конкурсу на посаду головного інспектора будівельного нагляду відділу виконання дозвільних функцій у будівництві Департаменту сервісних послуг ДІАМ.

Тобто одним  із ключових та основних посадових обов’язків цієї особи є розгляд документів, поданих замовниками на отримання дозволів на будівництво, та сертифікатів готовності, а також внесення відомостей щодо них до Реєстру будівельної діяльності.

 Результати конкурсу Фото: скриншот

Маргарита закінчила Національний транспортний університет, факультет транспортних і інформаційних технологій, здобула спеціальність «організація перевезень та управління на автомобільному транспорті».

Отже, ця освіта не те щоб хоч якось суміжна, вона взагалі жодним чином не стикається з основними функціональними обов’язками чиновниці ДІАМ.

Котрі передбачають, як мінімум, наявність низки фахових знань та досвід роботи, які забезпечують законність прийнятих рішень.

А найцікавіше те, що працювала зазначена особа у недалекому минулому на посаді хостес автосалону, менеджера з продажу.

 Резюме Маргарити Герасименко Фото: скриншот

Мабуть, керівництво ДІАМ привернула увагу саме остання посада —  менеджер з продажу, мабуть, саме такі «навички та досвід» у пріоритеті у відділі, де конвеєром «продають» дозволи та сертифікати?

Адже для працевлаштування в ДІАМ наче вже не потрібно мати профільної освіти та досвіду роботи.

Не менш вагомим є те, що кандидатка на посаду має сертифікат — і не аби який, а сертифікат про закінчення модельної школи та досвід гри у театрі.

При цьому професіоналізм професіоналізмом, а будь-яка робота передбачає економічний зиск. Цікаво, що середня зарплатня, наприклад менеджера з продажу (одна з посад, яку обіймала новопризначений спеціаліст), складає в середньому 20-25 тис. грн на місяць. Натомість посадовий оклад головного інспектора будівельного нагляду відділу виконання дозвільних функцій у будівництві Департаменту сервісних послуг ДІАМ — 8500 грн.

Для чого ж іти на посаду, яка не відповідає твоїй кваліфікації та досвіду та ще й за менші гроші? Це питання риторичне.

Тут потрібно віддати належне організаційним та керівним здібностям очільника ДІАМ Семена Кривоноса – навіщо знищувати корупцію, якщо її можна очолити? Взявши на роботу такого «необізнаного» співробітника, який має досвід лише у налагодженні та організації процесу продажу.  Проте що саме буде «продаватися» — це вже інше питання.

Зрозуміла та очевидна логіка при доборі кадрів: простіше керувати та віддавати вказівки посадовцям, які не розуміють, що роблять, та не будуть ставити зайвих питань.

Очільник ДІАМ набирає у штат всіх тих, хто до будівельної сфери у кращому випадку має лише опосередковане  відношення або взагалі не має жодного.

Перелік «некомпетентних недопосадовців», які працюють у державному органі, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, поповнюється та не перестає вражати відсутністю кваліфікації та фахових навичок.  Мабуть, досвіду моделі достатньо для прийняття відповідальних рішень (видача дозволів та сертифікатів) щодо об’єктів найвищого класу наслідків (відповідальності).

Тож нові зашквари ДІАМ — не за горами. ВГО «Стоп корупції» пильно стежитиме за діяльністю «молодого дарування».

Другие новости