В історичному ареалі столиці на вулиці Метрологічній будують ЖК «Life story». Будівництво ведеться з численними порушеннями та всупереч припису Міністерства культури. Комісія ДІАМ уперше в історії звернень «Стоп корупції» рекомендувала провести перевірку, щоб зупинити незаконну забудову. Та наказу про проведення перевірки чекають вже 2,5 місяця. Активісти констатують: реформування будівельної галузі та створення нового органу не зупинило свавілля у будівництві.
Багатоповерхівки «Life story» зростають в історичному ареалі Києва. Забудовник не зважає на припис Міністерства культури з вимогою зупинити будівельні роботи. Про це розповіли активісти ВГО «Стоп корупції», які перевірили перебіг будівництва та стан виконання вимог Міністерства.
«Ділянка розташована в історичному ареалі столиці і тому її забудова потребує обов’язкового погодження з органом охорони культурної спадщини», — розповідає правозахисник Максим Томілов.
Погодження з Міністерством забудовник не отримав. Там повідомили: будь-які роботи на ділянці зараз заборонені.
«22.11.2021 Міністерство культури й інформаційної політики винесло припис про зупинення будь-яких будівельних робіт на цьому будівельному об’єкті після огляду за нашим зверненням», — розповідає Максим Томілов.
Активіст виїхав на місце, щоб перевірити, чи виконується цей припис. Він звернувся до відділу продажу та запитав, чи ведеться будівництво.
«Як бачите, роботи ведуться», — відповіли йому.
Як з’ясувалося, будівництво без дозволу Мінкульту в історичному ареалі – не єдине порушення, яким відзначився ЖК «Life story». Як видно з кадастрової карти, цільове призначення ділянки — для індивідуального житлового, гаражного та дачного будівництва.
Активіст Томілов показав, що багатоповерхова будівля, у якій продають квартири – не є індивідуальним будівництвом. І це підтвердила перевірка Держгеокадастру, яка задокументувала нецільове використання землі.
Крім того, на об’єкті явно порушують щільність забудови: наочно видно, що невеличка земельна ділянка повністю забудовується. І відповідний благоустрій навколишньої території відсутній.
Це також є грубим порушенням норм будівництва – коментує активіст.
«З усім цим ми звернулися до Державної інспекції з архітектури та містобудування – до органу, який має контролювати такі забудови та зупиняти їх. 29.10.2021 року я був на комісії ДІАМ, де розглядали питання щодо виїзду з перевіркою на це будівництво. І комісія прийняла рішення, що потрібно виїхати та перевірити», — розповідає Томілов.
Але за кілька місяців, попри рекомендації комісії, ДІАМ не видала відповідний наказ. 26 січня активісти отримали відповідь про те, що наказу про проведення перевірки ще не було.
«2,5 місяця ДІАМ не може видати наказ про проведення перевірки! А будівництво продовжується. Припис Мінкульту йому не заважає. І скоро ми будемо говорити про те, що тут вже всі квартири продані, є постраждалі інвестори, та будівництво зупиняти не можна.
І тут постає логічне питання: коли забудовники почнуть виконувати приписи контрольних органів? І коли ДІАМ почне зупиняти такі незаконні будівництва на етапі початку, а не тоді, коли вже повністю вигнаний каркас будинку і є купа постраждалих?» — обурюється Максим Томілов.
https://www.facebook.com/107943175010048/videos/270810691862354/
Потенційним інвесторам він порадив детальніше аналізувати інформацію про будівництво, вивчати всі дозвільні документи. І лише потім приймати рішення про інвестування у певну нерухомість.
Активісти обурені: невже таке свавілля і є метою реформування містобудівної галузі? Адже у каламутній воді легше розводити корупцію.
Зазначимо, замовником будівництва і власником ділянки є ТОВ «ЕКЗІТОС ЛТД», а генеральним підрядником – ТОВ «ДЕВЕЛОПМЕНТ СІТІ».
Нагадаємо:
- Активісти «Стоп корупції» стежать за будівництвом цього комплексу з початку 2021 року. Більше ніж рік хмарочос зводять із порушеннями. Наприкінці 2020-го забудовник отримав сумнівний дозвіл на виконання будівельних робіт ЖК Life на вул. Метрологічній.
- Правозахисники спрямували звернення до Департаменту земельних ресурсів і Держгеокадастру. Вони виїхали на перевірку, встановлювали факти порушень і спрямовували інформацію до прокуратури й поліції.
- Також направляли запити до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, яке надало відповідь, що оцінка впливу на довкілля на цьому об’єкті не проводилася. Така оцінка має проводитися до початку виконання планових робіт.