Шість мільйонів гривень – саме такою є ціна вітчизняної енергетичної незалежності. Чому іноземна компанія вдруге поспіль стає постачальником юридичних послуг для українського «Нафтогазу»? І чому в роботу Наглядової ради стратегічно важливого підприємства може втручатись скандально відомий адвокат із сумнівними зв’язками? Розслідувала Альона Середа.
https://www.youtube.com/watch?v=1Yi7pQXq0IA
Зауважимо, що у керівника українського офісу ТОВ «Кінстеллар», Костянтина Лікарчука, у переліку об’єктів, з якими він працював, є «Нафтогаз», та водночас у жодного з працівників угорського «Кінстеллар», який і виграв тендер, такої інформації немає.
Та у чому полягає небезпека від такого «консультанта»? Мабуть, найголовніше, що міжнародний юрист, яким себе позиціонує сам Лікарчук, був позбавлений права працювати адвокатом протягом року.
Адже він порушував присягу та розголошував дані своїх клієнтів. Досить примітний факт, враховуючи, що він працював з «Нафтогазом».
Крім того, пан Лікарчук представляв інтереси рейдерів у гучній справі із захоплення «Росток Холдингу», та наостанок за декілька місяців роботи на посаді заступника голови Державної фіскальної служби завдав державі багатомільйонних збитків і з ганьбою був звільнений.
Тому журналісти вирішили поспілкуватись з ним особисто і, маючи його мобільний номер телефону, спробували отримати коментар.
Утім, пан Костянтин, почувши, що буде йтися про «Кінстеллар», просто кинув слухавку.