ПоддержатьУкраїнська

Політв’язня Стогнія зустріли у Києві

StopCor
StopCor

StopCor

Політв’язня Стогнія зустріли у Києві

Український політв'язень Олексій Стогній, якого Росія незаконно затримала у листопаді 2016 року та засудила, повернувся до Києва.

Про це у Facebook написала Уповноважена ВР з прав людини Людмила Денісова, передає "UNN".

"Український політв’язень Олексій Стогній, якого окупаційна влада незаконно затримала у листопаді 2016 року, а згодом засудила — у Києві", — написала вона.

Окрім того, омбудсмен зазначила, що всі ці роки він утримував у нестерпних умовах та зараз вона вживатиме необхідних заходів для його обстеження.

"Всі ці роки наш громадянин утримувався у нестерпних умовах місць несвободи країни-окупанта, що сильно позначилося на стані його здоров'я. Терміново вживатиму відповідних заходів щодо проведення висококваліфікованого медичного обстеження та наданню необхідної лікарської допомоги Олексію", — додала Денісова.

Вона нагадала, що зараз незаконно утримується 115 громадян України у РФ та закликала міжнародні організації застосовувати всі важелі впливу для вирішення цієї ситуації.

"Наголошую, що в межах повноважень, наданих мені законом, я щоденно проводжу необхідну роботу для якнайшвидшого повернення 115 громадян України, які досі незаконно утримуються країною-агресором РФ. Закликаю представників міжнародних правозахисних організацій та дипломатичний корпус використовувати усі важелі впливу, аби забезпечити дотримання основоположних прав і свобод громадян України, які досі є бранцями Кремля", — підсумувала вона.

Нагадаємо, одного з фігурантів "справи українських диверсантів" Олексія Стогнія підконтрольний Кремлю суд у Сімферополі засудив до 3 років і 6 місяців позбавлення волі. Проте вирок не пов'язаний з початковими звинуваченнями.

Другие новости