Долучити студентів до фактчекінгу та верифікації даних у місцевих ЗМІ. Ця ідея ГО "Стоп корупції" була підтримана на виїзному засіданні Науково-методичної комісії з журналістики Міністерства освіти і науки, що проходило 10 травня під час наукової конференції "Сучасні тенденції розвитку медіагалузі та регіональних ЗМІ" у Тернополі. У цьому заході взяли участь викладачі журналістики з усієї України. ГО "Стоп корупції" представили координатор проекту Роман Бочкала та журналіст-розслідувач Артем Лагутенко.
"Обговорювали формат співпраці з академічною спільнотою в галузі громадянської журналістики. Ідея нашої команди полягає в тому, щоб долучити студентів до фактчекінгу та верифікації даних у місцевих ЗМІ.
Ми переконані, що під час парламентських виборів пресу вкотре використовуватимуть для викривлення фактів і чорного піару. Вважаємо, що разом з майбутніми журналістами зможемо провести глобальний аналіз публікацій напередодні виборів. Це не тільки допоможе розпізнати фейки, але й наочно покаже студентам, з чим їм доведеться зіштовхнутися на практиці", – розповів журналіст "СтопКору" Артем Лагутенко.
Зазначимо, що науково-методична комісія з журналістики та інформації Міністерства освіти та науки України була створена в 1953 році, у 2000 – її очолив Володимир Володимирович Різун.
НМК з журналістики та інформації є членом Світової ради журналістської освіти (World Journalism Education Council). Рада репрезентована 32-ма академічними асоціаціями з усього світу. Рада прагне створити спільний простір для освітян сфери журналістики, сконцентрувавшись на універсальних цінностях.
До складу входять декани та завідувачі відділень журналістики українських вищих навчальних закладів. На сьогодні в Україні понад п'ятдесят навчальних закладів, що готують журналістів і редакторів. Комісія збирається двічі на семестр.