ПоддержатьУкраїнська

Новий скандал з ДІАМ: проігнорували кричуще порушення у столичному ЖК

Анастасія Богомолова
Анастасія Богомолова

Все публикации на сайте Стопкор журналистка Анастасия Богомолова

Новий скандал з ДІАМ: проігнорували кричуще порушення у столичному ЖК

Державна інспекція архітектури та містобудування (ДІАМ) втрапила у черговий скандал. Під час перевірки документів одного з ЖК було виявлено факт кричущого порушення — висоту будівлі 26 поверхів при максимально допустимій 23. Утім, належної перевірки проведено не було, розпорядження про зупинку робіт також не видали. 

 ДІАМ втрапила у черговий скандал

"Під час перевірки у процесі розгляду заяви головний інспектор будівельного нагляду ДІАМ встановив факт найбільш грубого порушення законодавства з боку забудовника – було збудовано 25-26 поверхів, а дозволено було максимум 23 поверхи", — повідомляє "Цензор.НЕТ". Порушення було внесено до Єдиної державної електронної системи, прийнято рішення про відмову у видачі сертифікату.

Після цього ДІАМ на чолі з Семеном Кривоносом повинна була провести позапланову перевірку будівництва, зупинити роботи, видати наказ про перебудову та анулювати дозвільні документи на будівництво.

Проте нічого виконано не було. Співробітники лише зафіксували на папері факт виявленого порушення, але не вжили жодних заходів щодо припинення будівництва.

І після цього забудовник знову намагається отримати сертифікати на ці самі будівлі.

Імовірно, ДІАМ свідомо заплющила очі на кричуще порушення, щоб потім мати змогу "мирно" врегулювати проблему.

Водночас на будівельному майданчику іншого ЖК, що належить ТОВ "Нова Слобідка", виписали акт про припинення будівельних робіт за незначні зауваження.

Представники компанії  висловили своє невдоволення та надали аргументовану відповідь щодо того, чому заборона будівництва не є законною.

"Проєктна документація ТОВ "Нова Слобідка" розроблена згідно з чинними нормами та погоджена в установленому порядку. Понад те, вчергове інформуємо, що у випадку незаконних дій з боку перевірчих органів готові захищати свою позицію в суді". 

Нагадаємо, що 26 листопада у Києві Державна інспекція архітектури та містобудування України провела позапланову перевірку будівництва на Микільській Слобідці. ДІАМ підтвердила незаконність зведення ЖК на цій ділянці землі та призупинила будівництво. Війна за цю ділянку триває вже 10 років.

Також "ІнтергалБуд" зводить у Києві ЖК City Hub, але на папері будівництво оформлене як реконструкція гуртожитку. При цьому будують комплекс із низкою кричущих порушень, які вперто не помічає ДІАМ.

Про підсумки роботи першого місяця новоствореного та нібито жодним чином не пов’язаного з корупцією органу – Державної інспекції архітектури та містобудування України — можете прочитати тут.

Другие новости